Prvýkrát v sezóne proti Zvolenu

V piatok vycestujú hokejisti HC SLOVAN Bratislava na súboj do Zvolena, zápas začína o 18:00 h.

Obe mužstvá proti sebe v ročníku 2020/21 ešte nenastúpili, za čo môžu karantény a vynútené prestávky. Prvý zápas sa mal odohrať ešte v októbri v Bratislave, ten však dohráme proti hokejistom Zvolena v náhradnom decembrovom termíne.Prvé zápolenie susedov v tabuľke (HC SLOVAN – 4. miesto, 23 bodov, HKM Zvolen – 5. miesto, 21 bodov) budú môcť fanúšikovia sledovať v piatok od 17:55 h aj v priamom televíznom prenose na obrazovkách Sport 2 TV.Zvolenčania odohrali posledné dva zápasy proti Liptovskému Mikulášu. Kým v prvom sa herne trápili a svojho súpera zdolali až v samostatných nájazdoch, v druhom ukázali naplno svoju ofenzívnu silu, keď si tri body pripísali po výhre 11:3.Tím Petra Oremusa sa v prebiehajúcej sezóne môže opäť spoliehať na produktivitu Allana McPhersona, zatiaľ má v štatistikách 14 bodov. V novom pôsobisku sa darí aj fínskemu útočníkovi Mikkovi Nuutinenovi, ktorý zatiaľ nazbieral dvanásť bodov.Vedeniu mužstva sa v lete podarilo získať trojicu bývalých hráčov HC SLOVAN. Kapitánom HKM Zvolen je Radovan Puliš, v desiatich zápasoch nazbieral desať bodov. Zväčša v rovnakej formácii mu sekundujú Radovan Bondra a Marek Viedenský.  Z útočníkov sa body očakávajú aj od Václava Stupku (3+3), či Juraja Mikúša (2+3).Aj lídrom bodovania defenzívy je legionár, T.J. Melancon dva góly strelil a na ďalšie tri prihral. K skúseným extraligovým hráčom patrí Peter Hraško či Branislav Kubka. V tíme HKM pokračuje aj Ben Betker.Až deväť duelov odchytal švédsky gólman Robin Rahm, jeho úspešnosť je nad 91%. Tréneri môžu využiť aj Adama Húsku, ktorý sa v Európe rozohráva pred štartom súťaží v zámorí, či Adama Trenčana.