Logo

Správy

Doma Vonku

Prvý mečbal na domácom ľade

0 0

Piaty súboj štvrťfinále HC SLOVAN Bratislava – HK Nitra vo štvrtok o 18:00 h.

$article->fk_main_image->title


Slovanisti si po dvoch výhrach na domácom ľade pripísali aj dôležité víťazstvo na ľade súpera, keď v nedeľu zdolali Nitru 3:2. Keďže v pondelok zvládli štvrtý duel lepšie zverenci Antonína Stavjaňu, séria sa za stavu 3:1 v náš prospech sťahuje do Bratislavy. Stretnutie so začiatkom o 18:00 h môžete sledovať naživo na TV stanici RTVS 2.

Zverenci trénerov Roberta Dömeho a Mariána Bažányho budú chcieť nadviazať na úvodné dva domáce zápasy tejto série a treťou domácou výhrou ju uzavrieť, čím by sme sa stali ďalším semifinialistom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipos Extraligy. Po možnosti rozhodnúť v pondelok v Nitre, pre nás prichádza možnosť zvíťaziť vo štvrťfinále prvýkrát na domácom ľade.

Slovanisti sa zatiaľ čo sa bodov týka spoliehajú na produktívny útok Branislav Rapáč, Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek. Práve Matoušek je so štyrmi gólmi našim najlepším strelcom a spolu s Dávidom Skokanom aj najlepším kanonierom vyraďovacích bojov. Rodák z Banskej Bystrice k nim pridal aj jednu asistenciu. Rovnaký počet bodov - 5, má jaho center Tomáš Zigo.

Bodovo sa darí aj dvojici Brendan O’Donnell, Rastislav Gašpar. Kanadský útočník má na konte dva góly a tri asistencie. Gašpar zase dva góly a štyri presné prihrávky.  Až na záverečnú tretinu v pondelok v Nitre je jasnou oporou Slovana gólman Tyler Parks, jeho úspešnosť sa približuje k 94% zákrokov.

Súper z Nitry ukázal svoju ofenzívnu silu v pondelok. Presadili sa v nebezpečných presilových hrách, góly a body si pripísala útočná formácia vedená Marekom Slovákom a Marekom Tvrdoňom. Dobrý zápas predviedol gólman Evan Cowley, ktorý niekoľkokrát podržal svoj tím a je pravdepodobné, že pri zdravotnej indispozícii Matta O'Connora dostane priestor aj vo štvrtok v Bratislave.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 47 41
2. Harris Brant 34 36
3. Gašpar Rastislav 31 35
4. Ranford Brendan 29 32
5. Štajnoch Martin 48 22
6. Urbánek Jakub 40 19
7. Zigo Tomáš 36 19
8. Sersen Michal 43 16
9. Kytnár Milan 43 15
10. Rapáč Branislav 37 13

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem