Prvý mečbal na domácom ľade

Piaty súboj štvrťfinále HC SLOVAN Bratislava – HK Nitra vo štvrtok o 18:00 h.

Slovanisti si po dvoch výhrach na domácom ľade pripísali aj dôležité víťazstvo na ľade súpera, keď v nedeľu zdolali Nitru 3:2. Keďže v pondelok zvládli štvrtý duel lepšie zverenci Antonína Stavjaňu, séria sa za stavu 3:1 v náš prospech sťahuje do Bratislavy. Stretnutie so začiatkom o 18:00 h môžete sledovať naživo na TV stanici RTVS 2.Zverenci trénerov Roberta Dömeho a Mariána Bažányho budú chcieť nadviazať na úvodné dva domáce zápasy tejto série a treťou domácou výhrou ju uzavrieť, čím by sme sa stali ďalším semifinialistom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipos Extraligy. Po možnosti rozhodnúť v pondelok v Nitre, pre nás prichádza možnosť zvíťaziť vo štvrťfinále prvýkrát na domácom ľade.Slovanisti sa zatiaľ čo sa bodov týka spoliehajú na produktívny útok Branislav Rapáč, Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek. Práve Matoušek je so štyrmi gólmi našim najlepším strelcom a spolu s Dávidom Skokanom aj najlepším kanonierom vyraďovacích bojov. Rodák z Banskej Bystrice k nim pridal aj jednu asistenciu. Rovnaký počet bodov - 5, má jaho center Tomáš Zigo.Bodovo sa darí aj dvojici Brendan O’Donnell, Rastislav Gašpar. Kanadský útočník má na konte dva góly a tri asistencie. Gašpar zase dva góly a štyri presné prihrávky.  Až na záverečnú tretinu v pondelok v Nitre je jasnou oporou Slovana gólman Tyler Parks, jeho úspešnosť sa približuje k 94% zákrokov.Súper z Nitry ukázal svoju ofenzívnu silu v pondelok. Presadili sa v nebezpečných presilových hrách, góly a body si pripísala útočná formácia vedená Marekom Slovákom a Marekom Tvrdoňom. Dobrý zápas predviedol gólman Evan Cowley, ktorý niekoľkokrát podržal svoj tím a je pravdepodobné, že pri zdravotnej indispozícii Matta O\'Connora dostane priestor aj vo štvrtok v Bratislave.