Produktivite útoku pomôže Michel Miklík

Navrátilec do belasého dresu podpísal s vedením HC SLOVAN Bratislava jednoročný kontrakt.

Michel Miklík je odchovancom Piešťan, kde pôsobil vo všetkých juniorskych kategóriách. V roku 2001 debutoval v slovenskej extralige v drese Liptovského Mikuláša, kde odohral svoje prvé štyri sezóny v seniorskom hokeji. Následne pôsobil v extraligových kluboch MsHK Žilina a Dukla Trenčín.

Svoje hokejové šťastie objavil v drese Košíc, s ktorými získal dva tituly majstra Slovenska. Počas štyroch sezón v drese "oceliarov" nastúpil na 218 zápasov, v ktorých celkovo nazbieral 141 bodov za 84 gólov a 57 asistencií.

Jeho vysoké čísla neušli pozornosti vedeniu HC SLOVAN Bratislava a v roku 2012 uzavrel s naším klubom dvojročný kontrakt. Po dvoch sezónach strávených v belasom drese podpísal dvojročnú zmluvu s ďalším účastníkom KHL Amurom Chabarovsk. Na Ďalekom Východe začal aj sezónu 2015/2016, no už po šiestich odohraných zápasoch sa vrátil a do konca sezóny sa opäť upísal Slovanu. Celkove sa jeho čísla produktivity v KHL zastavili na 218 odohraných zápasoch (vrátane play off), v ktorých zaznamenal 48 gólov a 103 bodov. Až 73 z týchto bodov získal v drese belasých, čo ho radí na historické tretie miesto v klubovej produktivite v KHL (za Bartovičom a Taffeom).

V polovici októbra 2016 podpísal zmluvu na jeden mesiac s extraligovým tímom HC Košice a následne sa dohodol na zmluve s českým klubom HC Kometa Brno. Po necelom mesiaci však svoje pôsobenie v Komete ukončil a ročník 2016/2017 dohral vo fínskom tíme JYP Jyväskylä.

V sezóne 2017/2018 sa predstavil v drese Košíc a prvoligového tímu HC Osmos Bratislava. Poslednú sezónu si Michel vyskúšal francúzsku Magnus ligu. V Rouene zbieral takmer bod na zápas, v základnej časti v 35 dueloch nazbieral 32 bodov.

Michel Miklík má úspešnú hokejovú kariéru, na ktorú by rád nadviazal aj v bratislavskom drese. Slovenský kanonier je trojnásobným majstrom Slovenska, má striebro z MS 2012. Päťkrát hral na MS a predstavil sa aj na olympiáde v Soči 2014. Na majstrovstvách sveta v roku 2014 bol najproduktívnejším Slovákom na turnaji.

Celkovo v reprezentačnom drese odohral 150 zápasov, v ktorých zaknihoval 38 gólov a 36 asistencií.

HC SLOVAN Bratislava víta Michela Miklíka opätovne v belasom drese a praje mu, aby nadviazal na svoje predchádzajúce produktívne sezóny.