Príprava aj s bronzovými medailistami

Denis Godla, Pavol Skalický, Mislav Rosandič, Patrik Bačík a Samuel Petráš zabojujú o miesto v prvom tíme HC SLOVAN.

Až pätica talentovaných mladíkov, ktorá v januári získala na svetovom šampionáte do 20 rokov bronzové medaily pre Slovensko, sa zapojila do spoločnej prípravy na ľade s mužstvom na zimnom štadióne v bratislavskej mestskej časti Lamač. Brankár a najužitočnejší hráč šampionátu na prelome rokov v Kanade Denis Godla, má so Slovanom platný dvojstranný kontrakt do 30. apríla 2016. Podobne sa vedenie klubu najnovšie dohodlo aj s Pavlom Skalickým a Mislavom Rosandičom. Naopak, Patrik Bačík a Samuel Petráš prichádzajú do tímu na dvojmesačnú skúšku. Pavol Skalický (nar. 1995) začínal s hokejom v mládežníckych kategóriach Spišskej Novej Vsi. Perspektívny hokejista si len ako osemnásťročný vyskúšal v drese Košic najvyššiu slovenskú súťaž. V minulej sezóne si pripísal štarty v kvalitnej švédskej juniorskej súťaži, v drese Örebra nastúpil aj na jeden zápas v Elitserien. Robustný útočník (195 cm, 94 kg)bojoval za Slovensko na dvoch šampionátov do 20 rokov, v januári sa s mužstvom tešil zo zisku bronzu.Z celku extraligovej Banskej Bystrice prichádza do Slovana obranca Mislav Rosandič. Dvadsaťročný hokejista odohral aj napriek svojmu mladému veku posledné dve sezóny v prvom tíme baranov. Za Slovensko nastúpil na majstrovstvách sveta osemnásť a dvadsaťročných. Pri zisku bronzových medailí bol dokonca asistentom kapitána. V juniorskych reprezentácich nastúpil spolu na 24 zápasov.Dvadsaťročný obranca Patrik Bačík prešiel v našom klube všetkými mládežníckymi kategóriami. V sezóne 2012/2013 sa s našou juniorkou radoval po víťazstve vo finále playoff nad Banskou Bystricou z majstrovského titulu. Kvality Bačíka neušli ani reprezentačným trénerom, predstavil sa na svetovom šampionáte do 18 a 20 rokov, celkovo si dres s dvojkrížom na hrudi obliekol 30 krát. V poslednej sezóne zbieral skúsenosti v seniorskom mužstve Nitry.Samuel Petráš (nar. 1995) je podobne ako Bačík odchovancom HC SLOVAN a rovnako bol člen majstrovského tímu juniorov v spomínanej sezóne 2012/2013. Talentovaný útočník reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta do 18 a 20 rokov, celkovo si pripísal 25 štartov. Uplynulú sezónu sa nestratil ani medzi mužmi, keď v drese Piešťan nastúpil na 21 zápasov a získal 9 bodov.HC SLOVAN Bratislava praje celému kvintetu mladých hokejistov v letnom kempe veľa šťastia, aby sa v čoraz náročnejšej konkurencii prichádzajúcich hráčov presadili.