Prestrelku rozhodol Višňovský!

HC SLOVAN zdolal Severstaľ Čerepovec zásluhou víťazného gólu Ľubomíra Višňovského 5:4.

HC SLOVAN Bratislava - Severstaľ Čerepovec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Ľ. Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Ľ. Višňovský), 55. Ľ. Višňovský (Starosta) - 7. O. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (O. Němec), 28. Kagarlickij (Bučnevič), 54. Monachov (Kovyršin)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Anisimov, Sergejev - Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), 9284 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust - Ľ. Višňovský, Starosta, Sersen, Barker, Valach, Švarný, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - L. Kašpar, T. Surový, Bartovič - Miklík, Viedenský, D. Skokan - Lušňák, A. Šťastný, Skalický
Čerepovec: Magarilov - O. Němec, Kudako, Chochlov, M. Karlsson, Dorofejev, Stasenko - Bučnevič, Trubačov, Kagarlickij - Skorochodov, Kovyršin, Monachov - Truňov, Berdnikov, Nikoncev - Kazakovcev, Vicharev, Gimatov

Pondelkový duel síce začal trochu aktívnejšie Slovan, ale ako prví sa z gólu radovali hostia. V 7. min sedel na trestnej lavici Švarný a český obranca Severstaľu O. Němec prestrelil Brusta - 0:1. Domáce tribúny rozjasal v 16. min Miklík, ktorý ťažil z aktivity beka Barkera - 1:1. Čerepovec potom neúspešne pohrozil Monachovom a Bučnevičom, no Berdnikov v poslednej minúte I. tretiny unikol domácej defenzíve a nedal šancu gólmanovi Brustovi - 1:2. Keď sa už zdalo, že na prvú prestávku odídu hostia s najtesnejším náskokom, tak Viedenský pretlačil za Magarilovov chrbát puk z hokejky Ľ. Višňovského - 2:2.

Severstaľ viedol aj od 28. min, Bučnevič v prečíslení prihral Kagarlickému a ten do odkrytej bránky upravil na 2:3. Netrvalo dlho a domáci fanúšikovia sa tešili z využitej presilovky, keď Barkerovu delovku od modrej čiary tečoval Lušňák za brankára Magarilova. Slovan prvýkrát v zápase vyhrával od 37. min - puk sa od Višňovského dostal pred bránku k Tičarovi a ten bekhendom trafil do horného rohu súperovej bránky - 4:3.

Hostia v polovici tretej časti nevyužili 40-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, no v 54. min Monachov prenikol v oslabení do útočného pásma po pravom krídle a trafil presne do horného rohu Brustovej bránky. V pokračujúcej početnej výhode napriahol od modrej čiary Ľ. Višňovský a svojím premiérovým tohtosezónnym gólom poslal Slovan do vedenia 5:4. V závere hral Severstaľ presilovku a odvolal brankára, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo.