Prestávka nielen na vyvetranie hláv

Po sérii piatich prehier budú mať belasí čas skonsolidovať sily počas reprezentačnej prestávky.

Zápas s Lokomotivom Jaroslavľ bol posledným pred asociačným termínom IIHF a hráči HC Slovan Bratislava tak majú viac ako týždeň čas, aby si poriadne oddýchli, zatrénovali a vyvetrali hlavy. Po sérii piatich prehier v rade by už konečne radi zlomili negatívnu sériu a opäť začali zbierať body. Do konca roku sú pred nimi ešte štyri duely - 22. decembra sa na domácom ľade predstavia proti rivalovi z Minska, 26. decembra rovnako doma privítajú Torpedo Nižnij Novgorod a potom odcestujú na dvojzápasový trip do Nižnekamska (28. december) a Čeljabinska (30. december)."Je dobre, že je teraz prestávka, pretože za ten čas, čo sa nebude hrať, človek na tú negatívnu sériu zabudne. Budeme trénovať, vieme, na čo máme pracovať. Malo by nám to pomôcť, pretože potom nás čakajú dva dôležité zápasy. Súperi nám to trochu uľahčili, pretože dosť prehrávali a odstup sa nejako nezvýšil. Dúfam, že sa vzchopíme a získame body," vyjadril sa útočník Slovana Václav Nedorost.