Povinné tri body sa rodili nečakane ťažko

HC SLOVAN Bratislava zdolal Liptovský Mikuláš 5:3.

HC SLOVAN Bratislava - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 11. Kytnár (Gašpar, O\'Donnell), 20. Urbánek, 23. O\'Donnell (Štajnoch, Buček), 43. Beňo (Petráš, Valach), 56. Rapáč (Petráš) - 18. McShane (Tullio), 37. Tullio (McShane, Portokalis), 37. Tullio (Mezovský). Rozhodovali: Valach, Orolin - Ordzovenský, Kacej, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.HC SLOVAN Bratislava: Makarov (41. Parks) - Sersen, Ališauskas, Maier, Štajnoch, Bačik, Valach, Beňo - Zigo, Kytnár, Šišovský - Gašpar, Urbánek, O\'Donnell - Buček, Bortňák, Rapáč - Kundrík, Petráš, Studenič
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto - Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Rusina, Bača - Štrauch, Oško, Huna - Hamráček, Lištiak, Michalík - Tullio, McShane, Portokalis - Haluška, Uhrík, Surový

Favoritom stretnutia bol Slovan, ale ako prví ohrozili bránku súpera hostia. Portokalis bol v dobrej pozícii, ale Makarov jeho strelu kryl. Na druhej strane sa vyznamenal Kaarlehto v 4. minúte, keď zlikvidoval samostatný nájazd Urbánka. Slovan bol potom lepší najmä korčuliarsky, prevahu mal aj v počte striel. V 9. minúte mal dobrú šancu Zigo, ale ujala sa až strela Kytnára o dve minúty neskôr. Dve minúty pred koncom 1. tretiny využil McShane chybu Bačika a poslal puk bez prípravy do siete, ale o 83 sekúnd neskôr vrátil Slovanu vedenie Urbánek.Prevaha domácich pokračovala aj v druhej dvadsaťminútovke, Slovan išiel do dvojgólového vedenia po delovke O\'Donnella v presilovke. V polovici zápasu viedli "belasí" na strely už 33:6, v ďalšej dobrej príležitosti sa ocitol Zigo. V závere druhého dejstva si však obrana Slovana nedala pozor na Tullia, ktorý v rozmedzí 36 sekúnd strelil dva góly a vyrovnal na 3:3.Do tretej tretiny nastúpil na brankárskom poste Slovana Parks, ktorý vystriedal Makarova. Jeho spoluhráči išli do vedenia opäť v 43. minúte, keď sa presadil Beňo. Domáci po tomto góle už žiadne komplikácie nepripustili a pohodlne si ustrážili zvyšok duelu. Od vyššej prehry zachránil Liptákov brankár Kaarlehto, ktorý však inkasoval ešte raz z hokejky Rapáča.