Logo

Správy

Doma Vonku

Posledná domáca previerka pred začiatkom extraligy

0 0

V poslednom domácom prípravnom zápase pred začiatkom nového ročníka TIPOS Extraliga si Slovan zmeria sily s tradičným účastníkom nadnárodnej ICE HL ligy.

$article->fk_main_image->title
Vlani skončil Graz 99ers až na 11. mieste a nekvalifikoval sa do play off, predtým však v dvoch sezónach patril medzi popredné tímy súťaže.

Mužstvo sa pred sezónou posilnilo napr. o švédskeho obrancu Carla Ackereda, ktorý vlani patril v drese Dukly Trenčín medzi najproduktívnejších bekov celej extraligy, alebo amerického útočníka Mikea Zalewskeho, ktorý prišiel z DEL (Kolín n./Rýnom). Zo švédskej ligy prišli až traja Kanaďania, brankár Peters, obranca Boivin a útočník Gordon. Z Frölundy sa do štajerskej metropoly presťahoval útočník Simon Hjalmarsson, z fínskej Tappara Tampere americký obranca Ben Blood. 


Mužstvo vedie už štvrtú sezónu švédsky kouč Jens Gustafsson, ktorý predtým pracoval v poprednom tíme švédskej SHL Örebro. Na súpiske má aktuálne 15 Rakúšanov, 4 Kanaďanov, po dvoch hokejistoch zo Slovinska, Švédska a USA a jedného Nemca. Zrejme najväčšou hviezdou Grazu je útočník Andrew Gordon, ktorý má na svojom konte 55 zápasov v NHL za Anaheim Ducks a Washington Capitals.


Graz 99ers odohral doteraz v príprave 6 zápasov, v troch zvíťazil a trikrát odchádzal porazený, okrem iného aj proti HK Nitra (1:2) a HC MIKRON Nové Zámky (2:3sn).

Vstupenky v jednotnej cene 6 eur sú v predaji online prostredníctvom Ticketportal. Permanentkári vstupenku nepotrebujú, tento zápas majú v cene permanentky.

Zápas je organizovaný v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonali COVID-19).

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem