Posila v závere prestupového termínu

HC SLOVAN dotiahol tesne pred ukončením transferového okna v KHL kontrakt s útočníkom Ryanom Garbuttom.

Kanadský hokejista prikývol na zmluvu do konca aktuálneho ročníka.
Rodák z Winnipegu s bohatými skúsenosťami z NHL sa vyznačuje fyzicky náročným spôsobom hokeja, potrebným dôrazom pred bránkou, využitím v nerovnovážnych stavoch na ľade, navyše môže nastupovať na všetkých pozíciách v útoku.Tridsaťdvaročný rodák z Winnipegu sa cez univerzitnú NCAA, nižšie zámorské súťaže Canadian Hockey League (CHL), následne ECHL i AHL prepracoval pred sezónou 2011/12 ako nedraftovaný hokejista až do prvého tímu Dallas Stars. Poctivý a veľmi platný štýl hokeja  Garbutta si v Texase obľúbili natoľko, že v tíme zotrval štyri sezóny. Ďalšie dva roky pridal za morom v tímoch Chicago Blackhawks a Anaheim Ducks.Celkovo má vo svojej hokejovej kariére počas šiestich rokov pôsobenia v NHL na konte 318 zápasov v najlepšej profilige sveta, v nich si pripísal celkom 91 kanadských bodov, z toho 4 góly v play off.Po ročníku 2016/17 smerovali kroky 181 cm vysokého a 83 kg vážiaceho hokejistu do druhej najlepšej súťaže sveta. V KHL začal v Soči, po 12 dueloch po ňom siahlo Torpedo Nižnij Novgorod, kde sa však v deviatich dueloch presadil len dvomi asistenciami.HC SLOVAN Bratislava verí, že na dobré ročníky za morom nadviaže Ryan Garbutt práve v našom klube a aj v Európe bude so svojím herným štýlom úspešný.Vedenie HC SLOVAN Bratislava v závere prestupového termínu KHL neuvoľnilo napriek záujmu niektorých klubov žiadneho svojho hráča."Nechceli sme to urobiť predovšetkým kvôli našim skvelým fanúšikom. Majú právo vidieť všetkých našich najlepších hráčov až do konca súťaže. Našim spoločným cieľom musí byť čo najlepšie dohrať všetky zvyšné zápasy základnej časti a pokúsiť sa čo najčastejšie o taký výkon a výsledok, ako naposledy v Helsinkách," povedal v tejto súvislosti Patrik Ziman, generálny manažér Slovana.Prípadné odchody z kádra budú aktuálne až v závere prestupového obdobia v európskych ligách, keď do konca základnej časti KHL budú zostávať posledné dva zápasy.