Popradu sme podľahli na jeho ľade 2:3

V play-off definitívne s Duklou Trenčín

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 16. Takáč (Rapáč, Kasík), 54. A. Lapšanský (Jasečko), 58. A. Lapšanský (A. Kroták) - 7. D. Skokan (Uram, Hájek), 56. Hájek (Hujsa, Bulík)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Štefík, Smrek, 3825 divákov

Zostavy:
Poprad: Melicherčík - Rogers, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Kasík - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Kroták, J. Brejčák, A. Lapšanský - Kopecký, P. Klouda, Rapáč - Takáč
Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Trška, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - D. Skokan, Lipiansky, Uram - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - Preisinger, Kapuš, D. Buc

Derniéra základnej časti nemohla v postavení oboch súperov v tabuľke nič zmeniť. Mužstvá sa však týmto faktom nenechali ovplyvniť a predvádzali snaživý hokej s množstvom príležitostí. Skóre otvoril v 7. minúte hosťujúci Skokan, ktorého strela spomedzi kruhov zaskočila Melicherčíka. Po inkasovanom góle Popradčania prevzali iniciatívu a neustále sa tlačili pred bránku Slovana. Konrád spočiatku odolával, ale v 16. minúte bol už prikrátky na pokus Takáča. Do druhej časti vstúpili aktívnejšie Bratislavčania a Melicherčík sa musel mať na pozore. Domáci sa ubránili niekoľkým presilovkám a mohli kontrovať z protiútokov. Wanvig najskôr na Konrádovi stroskotal, vzápätí pri ďalšom úniku fauloval a jeho gól nemohol hlavný rozhodca uznať.

Neregulárny gól padol aj v obrátenom garde: Lipiansky si totiž pri svojom presnom zásahu pomohol vysokou hokejkou. Keď gól z dobrej pozície nedal ani Jackman, na rade boli domáci, ale dvakrát sa v dobrej pozícii nepresadil J. Kopecký. Hokej v tretej tretine divákov nenadchýnal. Zaujímavý moment však priniesla 47. min, keď Jendekova bomba opečiatkovala ľavú žŕdku Melicherčíkovej svätyne. Dlho to vyzeralo, že ani jeden z tímov neprelomí nerozhodný stav, ale Lapšanský v početnej výhode predviedol potrebný dôraz pred bránkou a dostal "kamzíkov" do vedenia - 2:1. Netrvalo dlho a "belasí" dokázali odpovedať, keď si Melicherčík nenárokoval na Hájekovu "trefu", Lapšanský však ešte nepovedal posledné slovo a 140 sekúnd pred koncom zaznamenal víťazný gól.

Ján Jaško (tréner Popradu): "Zápas mal veľmi dobrú úroveň, aj keď my sme mali problémy s poskladaním zostavy. Ján Brejčák musel dokonca nastúpiť na centri druhého útoku. Úvod patril hosťom a strelili zaslúžený gól. To nás vyburcovalo a po vyrovnaní sme sa dostali do tempa a tlaku, ktorý však bol prerušovaný častými vylúčeniami. V tretej tretine sa rozpútal boj o víťazstvo, Lapšanský mal svoj deň a rozhodol.“

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Sledovali sme kvalitný zápas s dobrým nábojom a nasadením. Som rád, že chlapci pristúpili k tomuto stretnutiu zodpovedne a hrali s chuťou. Vyskytli sa však nejaké chyby a zbytočné vylúčenia, čo by sa nám v play-off už nemalo stávať."