V nedeľu Zápas hviezd KHL

Po bratislavskej SLOVNAFT Arene preberá štafetu konania Zápasu hviezd KHL Aréna Balšoj v ruskom Soči.

V dejisku zimných olympijskych hier 2014 pôjde už o v poradí siedmy ročník zápasu tých najlepších hráčov aktuálneho ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy. Hlavný program tohtoročného Zápasu hviezd je rovnako minulý rok vtesnený do nedele.Diváci v 12 000 hale Balšoj, ktorá hostila aj finálový hokejový turnaj olympiády vzhliadnu najskôr Zápas legiend, následne prídu na rad atraktívne Super skills, teda súťaže zručnosti. Hokejisti sa predstavia v súťaži o najrýchlejšieho korčuliara, vyskúšaju si najrýchlejšiu strelu, tímovu štafetu na rýchlosť, tiež najkrajšie prevedenie trestného strieľania, kontrolu puku medzi kúžeľami či tohtoročnú novinku tzv. nájazd troch hráčov na brankára.  Práve v disciplíne najrýchlejší korčuliar drží rekord kapitán HC SLOVAN Milan Bartovič s časom 13,48s, ktorý vytvoril počas minuloročného zápasu All – Stars v bratislavskej SLOVNAFT Arene.Hlavná časť dňa plného skvelého hokeja vyvrcholí zápasom medzi výberom Západnej a Východnej konferencie. Samotné zostavy oboch tímov vzišli z hlasovania fanúšikov prostredníctvom oficiálneho webu podujatia, hlasovania akreditovaných novinárov, ďalší hráči boli doplnení vedením KHL. Tím Západu povedie trénerské duo Harijs Vitolinš z Dynama Moskva a Dmitrij Kvartaľnov z CSKA, ich náprotivkami budú Michael Keenan z Magnitogorska spolu so Zinetula Biljaledinovom z Kazane.Otváracie formácie Zápasu hviezd KHL 2014/2015:
Výber Západnej konferencie:
Alexander Jerjomenko (Dinamo Moskva) - Nick Bailen (Dinamo Minsk), Ryan Gunderson (Jokerit Helsinki) - Igor Grigorenko (CSKA Moskva), Iľja Kovaľčuk (SKA Petrohrad), Steve Moses (Jokerit Helsinki)
Výber Východnej konferencie: Alexander Salák (Sibir) - Kirill Koľcov (Salavat Julajev Ufa), Chris Lee (Metallurg Magnitogorsk) - Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk), Danis Zaripov (Metallurg Magnitogorsk) Sergej Kosticyn (Ak Bars Kazaň)Smotánka z Východu okolo Sergeja Mozjakina má čo Kovaľčukovi a zbytku Západu vracať, veď z Bratislavy si odniesla prehru 18:16.  Zásluhu na víťazstve Západu mali aj góly hráčov HC SLOVANA – Miroslav Šatan, Milan Bartovič a zákroky gólmana Jaroslava Janusa. V tomto ročníku budú hráči Slovana, no vôbec slovenskí hokejisti v Soči chýbať.Fanúšikovia si môžu hokejový sviatok zo Soči pozrieť v nedeľu od 17:00 na stanici Sport 2 HD.