Po víťazstve v Nitre vedieme v sérii 3:0

HC SLOVAN v treťom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazil v Nitre 3:2 a v sérii vedie 3:0 na zápasy.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 35. Finlay (Žitný, Hrnka), 43. Slovák (Tvrdoň) - 25. Ališauskas (Matoušek), 35. Šišovský (O"Donnell, Maier), 55. Harris (Buček, Gašpar). Rozhodovali: Orolin, Žák - Jedlička, Frimmel, vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Matoušek (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov./stav série: 0:3/

Nitra: O"Connor - Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Pupák, Vitáloš - Tvrdoň, Slovák, Holešinský - Finlay, Hrnka, Žitný - Bajtek, Kollár, Fominych - Šiška, Šťastný, Minárik - Drábek
HC SLOVAN: Parks - Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Valach - Gašpar, Harris, Buček - Šišovský, Kytnár, O\'Donnell - Rapáč, Zigo, Matoušek - Kundrik, Bortňák, Lukošík - JendekUž na predzápasovom rozkorčuľovaní prišlo ku konfliktu medzi oboma mužstvami a to sa prenieslo aj do úvodnej tretiny. Prvá dvadsaťminútovka priniesla rozkúskovaný hokej s množstvom vylúčení, no v takmer hodinu trvajúcom dejstve gól nepadol. "Corgoňov" podržal výbornými zákrokmi brankár O"Connor, ktorý si poradil s dorážkami Sersena či únikom Harrisa. Na opačnej strane otestoval pozornosť Parksa švihom Vitáloš.Prostredná časť hry bola o čosi menej rozkúskovaná a skóre sa menilo hneď trikrát. V 25. minúte zrejme brankárovi Nitry prebehol hráč cez výhľad a nenápadná strela Ališauskasa skončila v bránke - 0:1. Vyrovnať mohol o tri minúty Bajtek, ktorý dobre zapracoval v oslabení, ale jeho strelu zastavila konštrukcia bránky. Nitranom opäť nefungovali presilové hry, čo dokázal potrestať v 35. minúte Šišovský a Slovan viedol o dva góly. To však platilo iba 16 sekúnd, keď vrátil Nitru späť do hry úspešnou dorážkou Finlay.Na začiatku tretej tretiny mali domáci príležitosť hrať presilovku štyroch proti trom, ktorú nekompromisnou strelou využil Slovák - 2:2. V 46. minúte vykorčuľoval spoza bránky Fominych a nenápadne nahodil puk na Parksa. Hlavný rozhodca si musel overiť u videorozhodcu či puk neprekročil bránkovú čiaru, ale nestalo sa tak. Nitrania boli aktívnejší, no paradoxne inkasovali. V 55. minúte sa puk odrazil k Harrisovi a ten pred prázdnou bránkou nezaváhal. Domáci sa aj napriek tlaku už presadiť nedokázali a "belasí" získali aj tretí bod v sérii.