Po ťažkom tripe niekoľko dní voľna

Hokejisti HC SLOVAN sa v noci zo štvrtka na piatok vrátili z bieloruského Minska.

Výprava belasých má za sebou náročných päť stretnutí, zväčša proti mužstvám, ktoré bojovali o vyraďovaciu časť, resp. o čo najlepšie umiestnenia po základnej časti. Belasí však svojou hrou i výsledkami dokázali prekvapiť aj favoritov.Víťazstvá si Zankovecovi zverenci pripísali v Soči (2:1 po nájazdoch) i na ľade vedúceho mužstva východnej konferencie Ak Bars Kazaň (4:2). Aj napriek dobrému výkonu a vedeniu neuspeli v dueloch v Ufe (3:5) i Minsku (2:3). Vyššia prehra prišla proti Neftechimiku Nižnekamsk (1:5), ktorému však patrí vysoká tretia priečka v jeho konferencii.Slovanisti majú aktuálne po 54 odohratých zápasoch na konte aj zásluhou víťazstiev na výjazde 55 bodov a s najväčšou pravdepodobnosťou sa tak vyhnú postaveniu medzi poslednými troma tímami celej súťaže.Realizačný tím pod vedením bieloruského trénera Eduarda Zankoveca dal hokejistom po stretnutí v Minsku desaťdňové voľno. Hráči Slovana sa opäť stretnú 5. februára a počas olympíjskej prestávky sa budú v domácich podmienkach pripravovať na záverečné dva zápasy základnej časti - 27.2. na ľade Viťazu Podolsk a 1.3. v domácom prostredí proti Dinamu Minsk.