Logo

Správy

SloavnPositive

Po rokoch v zahraničí konečne doma

0 0

HC SLOVAN Bratislava dnes dopoludnia finalizoval kontrakt s útočníkom Marekom Viedenským. Slovenský reprezentant poskytol pre hcslovan.sk exkluzívny rozhovor pred prvým tréningom.

$article->fk_main_image->title


V Bratislave si od pondelka, na ľad si sa dostal až dnes. Ako si sa pripravoval v posledných dňoch?

Keďže pre KHL ma draftoval ešte v roku 2010 Sibir Novosibirsk, definitívne dotiahnutie môjho kontraktu v Slovane sa trošku predĺžilo. Kým sa chlapci potili od včera na ľade, ja som zaberal s klubovým kondičným trénerom Róbertom Bérešom na bicykloch a v posilňovni. Som rád, že je to už všetko v poriadku a dnes prvýkrát absolvujem tréning na ľade doobeda aj poobede. Dúfam, že im to nebudem príliš kaziť. (smiech)

Po rokoch strávených v cudzine sa vraciaš domov, bude to tvoja prvá sezóna medzi seniormi na Slovensku...

Som rád, že sme sa s klubom dohodli a po rokoch strávených v cudzine budem pôsobiť na Slovensku. Na blízku mi bude aj rodina, ktorá sa určite vyberie aj na zápasy do SLOVNAFT Areny. Na pôsobenie v Slovane sa teda teším, je to pre mňa nová výzva. Budem hrať prvýkrát KHL, pôjde pre mňa o novú skúsenosť. Som zvedavý na ligu ako takú, na náročné cestovanie. Verím, že sa podmienkam prispôsobím a budem podávať kvalitné výkony.

Už v minulom roku si pôsobil vo fínskej lige, prečo si sa rozhodol vrátiť do Európy?

V Spojených štátoch mi to nešlo tak ako by som si predstavoval. Odohral som niekoľko sezón na farme San Jose Sharks, snažil som sa prebiť do prvého tímu, čo sa mi nedarilo. Rozhodol som sa o presun do Európy, tento krok neľutujem. Vo Fínsku som na našiel, cítil som sa tam skvele a prežil som v HPK vynikajúci rok. 

V Slovane sa začína formovať nové mužstvo. Veľa tvár je pre teba známych?

Väčšinu chlapcov poznám. Ide najmä o tie staršie ročníky, s ktorými som sa stretol v reprezentáciach. Je tu aj niekoľko šikovných mladíkov, s ktorými sa spoznávam.

Stihol si si už v Bratislave vybaviť bývanie?

Aktuálne som na hoteli. Tieto dni boli pomerne hektické, presúvali sme sa denne do Lamača, takže som nemal moc čas hľadať si niečo na stálo. V ďalších dňoch sa rozhliadnem po bytoch v okolí štadióna, nerád by som totiž strávil čas v zápchach.  Pomôže mi aj snúbenica, s ktorou budem v Bratislave počas sezóny.

S akým výsledkom by si bol po sezóne spokojný?

Verím, že počas sezóny budeme v zápasoch podávať kvalitné výkony, pripíšeme si čo najviac víťazstiev a prebojujeme sa do play-off. Určite chceme potešiť bratislavských fanúšikov, o ktorých viem, že sú skvelí, chlapcom na ľade veľmi pomáhajú a pravidelne vypredávajú SLOVNAFT Arenu.

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 62 106
2. SKA Petrohrad 62 103
3. Lokomotiv Jaroslavľ 62 86
4. Jokerit Helsinki 62 80
5. Dynamo Moskva 62 72
6. HC Soči 62 66
7. Spartak Moskva 62 64
8. Viťaz Podolsk 62 63
9. Dinamo Riga 62 62
10. Severstaľ Čerepovec 62 51
11. Dinamo Minsk 62 42
12. HC SLOVAN Bratislava 62 33
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 62 31
2. Cerveny Rudolf 57 23
3. Chipchura Kyle 61 20
4. Sukel Matus 60 18
5. Rau Chad 55 17
6. Gelinas Eric 52 15
7. Sersen Michal 62 13
8. Liska Adam 52 10
9. Klok Lukas 54 8
10. Grman Mario 54 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem