Po deviatich rokoch opäť v semifinále extraligy

HC SLOVAN Bratislava si zahrá semifinále po prvý raz od jari 2012.

Víťazstvo v sérii s HK Nitra (4:1 na zápasy) je zároveň prvou víťaznou play off sériou nášho klubu od pamätného finále s HC Košice v apríli 2012.Prirodzene, túto štatistiku výrazne ovplyvnilo sedemročné pôsobenie Slovana v nadnárodnej KHL, počas ktorého sa do vyraďovacích bojov dostal dvakrát (2013 a 2016), ale v dueloch s najsilnejšími reprezentantmi ruského klubového hokeja - Dinamo Moskva a CSKA Moskva - ťahal za kratší koniec.Zrejme väčšina fanúšikov očakávala, že séria Slovan - Nitra bude vyrovnanejšia. Je všeobecne známe, že najmä mnohí fanúšikovia z mesta pod Zoborom Slovan až chorobne nenávidia, čo malo sérii dodať osobitný punc rivality, aj keď pre Slovan jeho tradičnými rivalmi zostávajú predovšetkým Košice a Dukla Trenčín. Väčšie emócie a vášne sa však prejavili iba vo štvrtom zápase, ktorý Slovan ako jediný prehral. Keď sa hral hokej, Slovan dominoval. Zreteľné to bolo vo všetkých troch domácich zápasoch, z ktorých má Slovan skóre 14:2!Herná prevaha a prítomnosť rozdielových hráčov na súpiske nášho mužstva sa prejavila aj v inidividuálnych štatistikách tejto série. Jej suverénom je Rasťo Gašpar s 9 b. (3+6), ktorý režíroval vývoj rozhodujúceho piateho zápasu. Rovnocenne mu sekundovala jeho dvojička z útoku Brant Harris 7 b. (4+3) a tiež najlepší strelec belasých v základnej časti Brendan O\'Donnell 6 b. (2+4). Výbornú sériu odohral aj novozložený útok Matoušek - Zigo - Rapáč, ktorý nielenže spoľahlivo ustrážil elitnú formáciu Nitry, ale sám bol vysoko produktívny. Mates a Ziggy si pripísali po 5 bodov, zatiaľ čo Rapi vynikal skvelým forčekingom a vybojoval obrovské množstvo dôležitých pukov.Za stabilnými obrannými dvojicami sa pohodlne chytalo najlepšiemu brankárovi základnej časti Tipos Extraligy Tylerovi Parksovi. Parksy udržal vo štvrťfinále svoje impozantné čísla zo základnej časti a s priemerom 1,84 gólu na zápas a úspešnosťou 94,38% suverénne kraľuje hodnoteniu brankárov. Navyše bol zatiaľ jediným gólmanom, ktorý v doterajšom priebehu play off vychytal shut-out.Slovan sa teda pred semifinále dobre naladil. Play off však pokračuje rýchlym tempom ďalej. Najpravdepodobnejším súperom belasých v čase písania týchto riadkov je HKM Zvolen, s ktorým Slovan od návratu do najvyššej slovenskej súťaže odohral 10 vzájomných zápasov, a až sedem z nich sa skončilo najtesnejším rozdielom. Séria sa v prípade využitia tzv. "plávajúcich" termínov môže začať už v úvode budúceho týždňa. Isté je, že tentoraz ju Slovan otvorí na ľade súpera.