Logo

Správy

Doma Vonku

Pavol Rybár oslavuje 50. narodeniny!

0 0

Brankárska legenda HC SLOVAN Bratislava sa dožíva životného jubilea.

$article->fk_main_image->title


Niekdajší vynikajúci brankár sa narodil 12. októbra 1971 v 1971 v Skalici. V rodnom meste aj začínal s hokejom a cez české nižšie súťaže, slovenskú prvú ligu sa prepracoval so Skalicou až do slovenskej extraligy. V nej odchytal sezónu aj v Nitre či Spišskej Novej Vsi a cez štáciu v českom Znojme sa dostal do HC SLOVAN Bratislava, kde prvý kontrakt podpísal pre ročník 2000-2001.

Pavol Rybár sa stal okamžite oporou nášho klubu. Jeho dres obliekal s prestávkami osem sezón, nastúpil na vyše 300 zápasov a získal tri majstrovské tituly. Pamätná je najmä majstrovská lockoutová sezóna 2004/2005, kedy vytvoril veľmi silnú brankársku dvojicu s českým gólmanom Liborom Bártom.

Dobrými výkonmi si Pavol Rybár vypýtal aj angažmán v ruskej Super Lige, predstavil sa vo vzdialenom Amure Chabarovsk. Na východe Ruska však výkony poznačili zranenia a ročník dohrával v bieloruskom Gomeli.

Vo svojej zbierke má okrem klubových úspechov aj dve medaily z vrcholných seniorských podujatí. Členom kádra bol pri vôbec prvom slovenskom úspechu v Petrohrade 2000, kedy získal striebro. O tri roky neskôr v roku 2003, bol súčasťou bronzového tímu zo šampionátu v Helsinkách.

Hráčsku kariéru ukončil Pavol Rybár ako inak v drese s orlom na hrudi, v ročníku 2010/11. V ňom sa zároveň v mužstve stretol so svojim synom Patrikom, ktorý začínal svoju profesionálnu brankársku dráhu. Dnes je úspešným gólmanom v celku Dinamo Minsk v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige.

V posledných rokoch patrí Pavol Rybár k uznávaným trénerom brankárov. Na tejto pozícii pracoval v Slovane v KHL, v realizačných tímoch Rostlava Čadu, Petriho Matikainena i Vladimíra Országha. Ako tréner brankárov získal dva majstrovské tituly s Banskou Bystricou. Pôsobil aj v Česku, v tímoch Kometa Brno a Dynamo Pardubice. Jeho trénerskou devízou je aj výborná znalosť a zanietenosť pre moderné technológie či videoanalýzy, ktorým sa venuje v aktuálnom ročníku pre HC SLOVAN Bratislava. 

Fanúšikovia budú môcť Pavlovi Rybárovi spoločne zablahoželať pred piatkovým domácim zápasom proti  Banskej Bystrici o 18:00 h, kedy bude súčasťou úvodného ceremoniálu.

Zdroj foto: Šport - Milan Illík

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Takáč Samuel 9 14
2. Harris Brant 9 13
3. Rapuzzi William 9 10
4. Jääskeläinen Joona 8 9
5. Gachulinec Daniel 9 7
6. MacKenzie Matt 9 6
7. Valach Juraj 9 5
8. Maier Patrik 9 4
9. Yogan Andrew 8 4
10. Kytnár Milan 7 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem