Päť zápasov pred olympijskou prestávkou

HC SLOVAN sa pred olympíjskou prestávkou predstaví na klziskách súperov.

Zverenci hlavného trénera Eduarda Zankoveca čaká v rámci základnej časti súťaže už len sedem stretnutí, z toho šesť vonku. Z nich ukroja belasí porciu piatich duelov počas nadchádzajúceho tripu, na ktorý z bratislavského letiska odcestujú už dnes krátko popoludní.Kým pre belasých je sezóna ohľadom postupu do vyraďovacej časti uzavretá, väčšina našich najbližších súperov o playoff bojuje. Zastávkou číslo jedna bude pre Slovanistov prímorské Soči, kde nastúpime v stredu o 17:30 h (SEČ).Ďalšie náročné meranie síl bude na programe v piatok na ľade lídra východnej konferencie z Kazane. Úvodné buly je na programe rovnako o 17:30 h. Veľký význam bude mať nedeňajší zápas pre hokejistov Ufy, ktorej patrí aktuálne siedma priečka. Zápas začína o 12:30 h.Štvrté stretnutie odohrá HC SLOVAN v utorok o 17:00 h na ľade Neftechimiku Nižnekamsk a naposledy sa pred dlhou mesačnou prestávkou predstaví v Minsku, o 17:30 h začíname proti miestnemu Dinamu.Tréneri zoberú na trip celkom 25 hokejistov. V kádri už chýba dvojica Nick EbertLukáš Kašpar. Americký obranca sa podrobí operácii v dolnej časti tela, v prípade priaznivej rekonvalescencie by mal naskočiť do záverečných dvoch duelov po prestávke. Pre Lukáša Kašpara znamená rovnako zákrok v dolnej časti tela miesta, ktorého trápilo už niekoľko mesiacov koniec sezóny. Na trip taktiež necestuje obranca Ivan Švarný, ktorý je po operačnom zákroku čeluste a na ľade by mužstvu mal pomôcť v posledných dvoch zápasoch po olympijskej prestávke. V utorok tesne pred odletom sa vedenie Slovana dohodlo na predčasnom ukončení kontraktu s Janom Buchtelem. O českého útočníka je pretrvávajúci záujem v českej najvyššej súťaži, Slovan mu preto umožnil rozviazaním spolupráce predĺžiť si aktuálnu sezónu.Zostava HC SLOVAN na tripe: Štěpánek, Sedláček, Kožiak – Sersen, Meszároš, Després, Voráček, Bačík, Černý, Hedera – Boychuk, Řepík, Genoway, Mikúš, Šťastný, Hrnka, Viedenský, Sherbatov, Skalický, Sádecký, Sloboda, Hecl, Baranov, Garbutt, Réway.