Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Nový tréner Roman Stantien: Zatiaľ ma nikto nevysmial, hráči chcú hrať za Slovan

0 0

Roman Stantien strávil v Slovane päť sezón ako asistent trénera, teraz sa vracia v pozícii hlavného kouča.

$article->fk_main_image->title

Ako sa "upiekol" Tvoj príchod do Bratislavy?

Len pár dní po oznámení vedenia belasých, že v budúcej sezóne nebudú účinkovať v KHL, ma kontaktoval priamo prezident klubu Juraj Široký st. V piatok večer minulý týždeň sme mali spoločné stretnutie medzi štyrmi očami. Ponuka ma okamžite zaujala a zároveň potešila. Už z tohto stretnutia som odchádzal s predbežnou dohodou, zostávalo ešte korektne sa vysporiadať s poľskou Uniou Oswiecim.

Vyzerá to, že ponuka Slovana prišla v poslednej chvíli.

Áno, je to tak. Musím však upresniť, že v Unii som ešte nemal podpísanú žiadnu zmluvu. Boli sme dohodnutí, v klube som strávil 14 dní, aby som sa zoznámil s prostredím. Po tom, čo prišla ponuka zo Slovana, Unia usporiadala v pondelok rýchlu tlačovku, na ktorej sme spoločne vysvetlili celú situáciu. Som vďačný za to, ako sa k tomu poľský klub postavil.

Slovan síce podal prihlášku do Tipsport ligy, ale tak, ako každý klub, musí prejsť licenčným a legislatívnym procesom. V našom prípade to bude o to zložitejšie, že si z KHL prinášame nevysporiadané záväzky voči hráčom i prevádzkovateľovi zimného štadióna. Nebolo v tejto situácii kývnuť na ponuku belasých príliš riskantné?

S prezidentom klubu a hlavným akcionárom sme hneď na prvom stretnutí mali na túto tému veľmi otvorenú debatu. Dostal som ubezpečenie, že urobí osobne všetko pre to, aby záväzky vysporiadal a Slovan úspešne prešiel licenčným konaním. Verím tomu, podobne ako všetci ostatní zamestnanci Slovana, ktorí na svojich úsekoch už teraz paralelne pripravujú veci na novú sezónu.

Ako si predstavuješ zloženie realizačného tímu?

s prezidentom sme sa zhodli na tom, že v Tipsport lige bude mať A mužstvo jedného asistenta trénera a jedného trénera brankárov. Za asistenta som navrhol Ruda Jendeka, lebo som presvedčený, že v tíme nevyhnutne potrebujeme mať človeka - insidera, ktorý klub dokonale pozná. Na poste trénera brankárov som si vedel predstaviť Paľa Rybára, žiaľ, nestihli sme ho, už sa upísal Pardubiciam. Tento post však určite vyriešime do začiatku spoločnej prípravy. Chcel by som tiež pokračovať v spolupráci s kondičným trénerom Robo Berešom. Skvelou správou je, že celá kabína okolo Samka Petráša zostáva a bude nám a hráčom k dispozícii.

Väčšina mužstiev ligy už začala prvú fázu letnej prípravy na suchu s vyše 20-člennými kádrami. Vyzerá to, že pred Slovanom budú mať nedostihnuteľný náskok. Čo s tým?

Ja som zástancom trendu, ktorý sme si odskúšali už počas pôsobenia v KHL. Dnes profesionálni hráči pred začiatkom spoločnej prípravy trénujú individuálne alebo v menších skupinkách pod dohľadom kondičných trénerov, ktorým dôverujú. Je to tak aj v Bratislave, takmer všetci hráči, ktorí prichádzajú do úvahy pre Slovan v novej sezóne Tipsport ligy, už niekoľko dní tvrdo zarezávajú. Spoločnú predsezónnu prípravu plánujeme začať niekedy medzi 15. až 20. júlom a potiahneme ju nasledujúcich 8-9 týždňov až do začiatku súťaže.

Už vieš, ako by mohol vyzerať káder Slovana pre Tipsport ligu?

Je to ešte priskoro, aj keď zopár rozhovorov a stretnutí s chlapcami som už absolvoval. Musím povedať, že nikto ma nevysmial. Všetci, ktorých som doteraz kontaktoval, majú záujem hrať za Slovan. Sú medzi nimi aj takí, ktorí by sa do Bratislavy po istom čase radi vrátili. V minulosti tu pôsobili, alebo dokonca v klube vyrastali, ale prechod do KHL pred siedmimi rokmi znamenal pre niektorých z nich vynútený odchod zo svojho mesta. Verím, že v mužstve môžeme mať aj viacerých hráčov z posledného kádra KHL, tam však bude v prvom rade záležať na tom, aby boli k ich spokojnosti doriešené pohľadávky z predchádzajúcich sezón. Pokiaľ ide o národnostnú skladbu, predpokladám, že mužstvo bude v novej sezóne prevažne zložené zo slovenských hokejistov, vrátane odchovancov.

Budeš nový káder skladať úplne sám?

Dostal som v danej situácii pomerne veľké právomoci vybudovať si mužstvo prakticky sám. Priznávam, že je to pre mňa veľká a atraktívna výzva. Ku klubu by sa od 1. júla mal pripojiť aj nový generálny manažér, avšak som si istý, že už v priebehu tohto mesiaca budeme skladbu mužstva spolu s ním a vedením vzájomne konzultovať.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem