Nový muž v obrane Slovana

HC SLOVAN Bratislava získal krátko pred Vianocami do svojho tímu kanadského obrancu Cama Barkera.

Vedenie HC SLOVAN vyriešilo počas minulotýždňovej reprezentačnej prestávky a odchode kanadského obrancu Jonathana Sigaleta otázku v defenzíve. Na zmluve do konca sezóny sa dohodlo s kanadským hokejistom Camom Barkerom, ktorý do Bratislavy pricestoval včera v popoludňajších hodinách. Platnosť jeho zmluvy podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB ) v Moskve. Bek so skúsenosťami z NHL i KHL, bude v Slovane nosiť číslo 51 a prvýkrát by sa mal fanúšikom predstaviť v zápase na Štedrý deň proti Neftechimiku Nižnekamsk.Cam Barker (nar. 4.4. 1986) naštartoval svoju hokejovú kariéru v juniorskej Western Hockey League. V tíme Medicine Hat Tigers strávil takmer päť sezón, počas ktorých nastúpil na 214 zápasov a do štatistík si pripísal až 179 bodov. Svojimi dobrými výkonmi si vypýtal miesto v juniorskom výbere Kanady na MS 2004 a hneď z toho bola zlatá medaila. Veľký talent Barkera neunikol ani skautom Chicaga Blackhawks, ktorí mladíka draftovali v rovnakom roku v prvom kole z tretieho miesta! V nasledujúcom ročníku pomohol Kanade opäť k zisku zlatých medailí na šampionáte do 20 rokov a debutoval v prvom tíme Blackhawks.V sezóne 2006/2007 si Barker len ako dvadsaťročný pripísal na svoje konto 35 štartov v NHL, v rovnakom roku nastupoval aj za farmársky tím Chicaga v AHL. Azda najlepší bol pre obrancu s tvrdou strelou ročník 2008/2009, kedy odohral v najlepšej lige sveta 85 zápasov, zaknihoval 49 bodov a svojmu Chicagu pomohol až k postupu do konferenčného finále.  Barker v NHL ďalej pôsobil aj v tímoch Minnesoty Wild, Edmontonu Oilers, či Vancouveru Canucks. Spolu  odohral v najlepšej lige sveta 310 zápasov s bilanciou 21 gólov, 75 asistencii.Predošlý ročník posilnil obranca, ktorý disponuje dobrým fyzickým fondom kazašského zástupcu v KHL Barys Astana. V hlavnom meste Kazachstanu odohral 36 zápasov, získal 15 bodov a napriek snahe vedenia Barysu o jeho udržanie sa rozhodol  o návrat do NHL. V lete sa zúčastnil kempu Chicaga Blackhawks, skúšku absolvoval v tíme Winnipeg Jets, no jednocestný kontrakt si vybojovať nedokázal.HC SLOVAN víta Cama Barkera vo svojom mužstve a v Bratislave mu želá úspešný zbytok sezóny KHL!