Návrat Romana Kukumberga po piatich rokoch

Bratislavský rodák odohral posledných päť ročníkov v tíme najvyššej českej súťaže HK Mountfield Hradec Králové.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa s Romanom Kukumbergom dohodlo na ročnej zmluve do apríla 2020. Kukumberg patrí ku skúseným hokejistom s pozitívnym vzťahom k belasému klubu. Dres Slovana obliekal v extraligových ročníkoch, rovnako si v Bratislave odkrútil dve sezóny v nadnárodnej KHL. „Roman sa do Slovana vracia po anabáze v kvalitnej českej súťaži, kde patril dlhých päť rokov k dôležitým členom kádra HK Hradca Králové. Aj napriek vyššiemu veku sa stále udržuje v dobrej hernej kondícii, pre tím vie byť platný a je pripravený odovzdať maximum. V Slovane by sa mal zaradiť k pilierom mužstva, zúžitkovať svoje bohaté skúsenosti a prejaviť líderskú rolu v kabíne,“ povedal generálny manažér klubu Juraj Bakoš.Ročníky v belasom drese predelil dnes 39–ročný Roman Kukumberg angažmánmi v Rusku. Najskôr nastupoval v Superlige za Neftechimik Nižnekamsk, neskôr v KHL za Amur Chabarovsk, Traktor Čeljabinsk, Ladu Togliatti, či Ak Bars Kazaň, kde sa dokonca radoval zo zisku Gagarinovho pohára!„Kuko je skúseným útočníkom, ktorý je využiteľný na pozícii centra i krídla. V kariére má odohraté náročné zápasy v kvalitných súťažiach, čo bude dôležité aj pre nás z pohľadu role lídra na ľade i v kabíne. Okrem toho sa na hráča spoliehame aj z hľadiska produktivity,“ vyjadril sa hlavný tréner Roman Stantien.Vždy, keď sa populárny „Kuko“ vrátil do Bratislavy, bola to úspešná sezóna. Na jar roku 2007 sa tešil z titulu majstra Slovenska, o dva roky neskôr uzavrel sezónu so skvelými 57 bodmi, ďalší titul ziskal v ročníku 2011/12 a odrazil sa do nadnárodnej ligy práve so Slovanom.V týchto dňoch ide o návrat Kukumberga z Česka, kde za Hradec odohral päť kvalitných sezón. Dlhodobý vzťah skúseného centra k Slovanu preukazuje aj fakt, že v našich mládežníckych mužstvách pôsobí odmalička aj jeho štrnásťročný syn Roman, ktorý patrí k najtalentovanejším hráčom svojej kategórie. HC SLOVAN po piatich rokoch víta Romana Kukumberga späť v Slovane a verí, že jeho príchod bude znamenať ďalšiu vydarenú sezónu.