Naši ôsmaci bojujú o titul

Naše mužstvo starších žiakov (ŠHT 8. ročník) pod vedením trénerov Michala Hreusa a Michala Macha bojuje v týchto dňoch o majstrovskú trofej na záverečnom turnaji v Trenčíne.

Po úspešnom absolvovaní základnej a nadstavbovej časti si naši ôsmaci zahrajú o majstrovskú trofej v Trenčíne, kde sa stretnú traja víťazi regionálnych kôl po nadstavbovej časti. Automatickú účasť mala zabezpečenú Dukla Trenčín, ktorá bude tento záverečný turnaj hostiť.

Slovan v základnej časti skupiny Západ obsadil tretie miesto so ziskom 19 bodov za MMHK Nitra a HK Dukla Trenčín. V 12 zápasoch si pripísali 9 výhier, 1 remízu a 2 prehry s celkovým skóre 71:19. V nadstavbovej časti hralo ďalej 6 mužstiev 8-20 ďalších zápasov. Mladí Slovanisti túto časť vyhrali s trojbodovým náskokom pred HK Dukla Trenčín a kvalifikovali sa do boja o majstrovský titul. Ôsmaci z 20–tich zápasov vyhrali 14, po 3 razy remizovali a aj prehrali. Súperom nastrieľali 90 gólov a kapituloval len 40–krát, čím dosiahli najlepšie skóre spomedzi všetkých tímov tejto nadstavbovej skupiny.
Chlapci vstúpili do záverečného turnaja úspešne. V prvom štvrtkovom dueli zdolali MŠK Púchov presvedčivo 6:1.
Program zvyšných zápasov turnaja:
07.04.2017 12:00 MŠK Púchov – Dukla Trenčín
07.04.2017 15:30 HC Košice – HC SLOVAN Bratislava