Záver víkendu v Maďarsku

HC SLOVAN Bratislava odohrá druhý zápas v rade na klziskách súperov, v nedeľu od 17:30 h sa stretne s DVTK Jegesmedvék.

Slovanisti v piatok zdolali Nitru v predĺžení, pripísali si do tabuľky dva body a minimálne rovnako si budú chcieť počínať aj v nedeľu, kedy ich v Miskolci čaká miestny DVTK.Domáci celok patrí v doterajšom priebehu Tipsport Ligy podľa výkonnosti a výsledkov medzi lepšie tímy našej súťaže. Maďarské mužstvo má po odohratí siedmich zápasov trinásť bodov a patrí mu šiesta priečka. Naposledy potrápil Košice, ktoré na vlastnom ľade zdolali DVTK až po samostatných nájazdoch. O sile domácich svedčí aj fakt, že ľade arény Miskolc Areny ho zdolali len hokejisti Popradu a to gólom v záverečných minútach.Taktovku nad mužstvom prebral po Glenovi Hanlonovi, ktorý viedol tím vlani, slovinský kouč Marcel Rodman. Bývalý slovinský reprezentant má v kádri okrem maďarských hokejistov aj niekoľko kvalitných legionárov.Na výborný minulý ročník nadväzuje János Vas, ktorý zaznamenal 49 bodov, v sezóne 2019/20 je na prvom mieste zatiaľ s jedenástimi bodmi. Za ním nasleduje s 9 bodmi bývalý hráč Zvolena obranca Davis Vandane. Najlepšiu trojku uzatvára forward Tamás Reszegh, ktorý mý na konte osem bodov.Káder DVTK však vedia potiahnuť aj ďalší hokejisti so slušným bodovým ziskom. Z bekov je to rovnako bývalý Zvolenčan Nick Ross, či domáci hráč s kanadskými koreňmi Jesse Dudas. Nebezpečný vie byť ďalší útočník Francis Beauviller.Viac ako 94% úspešných zákrokov zaznamenal gólman Miklós Rajna.