Napraviť si chuť v Togliatti

V záverečnom stretnutí výjazdu na ľade Togliatti (streda 17:00 h SELČ) chcú belasí bezpodmienečne bodovať.

Súperovi hokejistov Slovana sa v aktuálnom ročníku KHl príliš nedarí. Lada okupuje po 22 odohratých zápasoch poslednú priečku východnej konferencie so ziskom 16 bodov.Aj napriek nelichotivému umiestneniu si zverenci trénera Artisa Abolsa naposledy poradili s Viťazom Podoľsk po výsledku 3:1, predtým nestačili na suverénny Jokerit Helsinki 0:4.Togliatti dopláca od úvodu sezóny na zranenia, momentálne má medzi nehrajúcimi až šesť hokejistov. Veľkou stratou je absencia českého útočníka Jiřího Novotného, ktorý patril k lídrom Lokomotivu Jaroslavľ či Levu Praha. Reštartovať kariéru sa po dlhej prestávke bez hokeja pokúša aj dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára Sergej Soin.Iba na štyri zápasy nastúpil robustný útočník Carter Ashton, ktorý prišiel z Torpeda Nižnij Novgorod. Chýbajú tiež body z minulej sezóny 32 - bodového Georgiho Belousova, ktorý pauzuje pre zdravotné problémy.Opraty produktivity tak prebral ruský útočník Denis Žernov, ktorý má na konte deväť bodov. Za ním nasleduje trojica sedembodových Stanislav Bočarov, Kirill Kapustin, Semjon Valujskij.Väčší bodový zápis sa očakáva od Nikitu Filatova. Niekdajší veľký talent ruského hokeja zaznamenal za Ladu v minulom ročníku až 40 bodov, v prebiehajúcej sezóne ich má len štyri. V Togliatti sa rysuje bratský súboj Genowayovcov, za Ladu nastupuje jej najproduktívnejší bek Charles, ktorý má v štatistikách šesť bodov. V našom drese zase útočník Colby Genoway.Až devätnásť zápasov so slušnou úspešnosťou 92,1% odchytal ruský brankár Alexander Lazušin.