Logo

Správy

Doma Vonku

Nájazdy sú vabank, nám chýbal dôraz pred bránkou

0 0

Opačný zápas s nešťastným koncom.

$article->fk_main_image->title

Belasí si po prvý raz v novej sezóne môžu povedať, že body jednoznačne stratili. V zápase s Jugrou Chanty Mansijsk prehrali po samostatných nájazdoch 2:3 a tešiť ich môže iba to, že bodovali v treťom zápase v rade. Víťazstvo za tri body však mali reálne na dosah.

"Bol to úplne opačný zápas, než sme hrali predtým. Mali sme veľkú prevahu, hrali sme výborne v útoku, aj obranná činnosť v strednom pásme bola skvelá. Súper sa k nám takmer vôbec nedostával, takže som som trochu vypadával z rytmu. Ale to nie je niečo, s čím by som si nevedel poradiť, to musí každý gólman vedieť. Mali sme ´mraky´striel, ale brankár im zachytal výborne. Musíme zvýšiť dôraz pred bránkou, byť tam mrštnejší a rýchlejší, aby sme zbierali vyrazené puky a dávali to do prázdnej brány," zamyslel sa brankár Slovana Marek Mazanec.

Hoci český gólman opäť podal veľmi istý výkon, v samostatných nájazdoch nestačil na dva pokusy hosťujúcich hráčov. Táto fáza však o osude stretnutia nerozhodla, domáci hokejisti zasypali súpera 51 strelami, no koncovka im príliš nevychádzala. "Nájazdy sú vždy vabank, na otázku o nich sa ani neodpovedá," zasmial sa český gólman.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem