Nájazdy sú vabank, nám chýbal dôraz pred bránkou

Opačný zápas s nešťastným koncom.

Belasí si po prvý raz v novej sezóne môžu povedať, že body jednoznačne stratili. V zápase s Jugrou Chanty Mansijsk prehrali po samostatných nájazdoch 2:3 a tešiť ich môže iba to, že bodovali v treťom zápase v rade. Víťazstvo za tri body však mali reálne na dosah."Bol to úplne opačný zápas, než sme hrali predtým. Mali sme veľkú prevahu, hrali sme výborne v útoku, aj obranná činnosť v strednom pásme bola skvelá. Súper sa k nám takmer vôbec nedostával, takže som som trochu vypadával z rytmu. Ale to nie je niečo, s čím by som si nevedel poradiť, to musí každý gólman vedieť. Mali sme ´mraky´striel, ale brankár im zachytal výborne. Musíme zvýšiť dôraz pred bránkou, byť tam mrštnejší a rýchlejší, aby sme zbierali vyrazené puky a dávali to do prázdnej brány," zamyslel sa brankár Slovana Marek Mazanec.Hoci český gólman opäť podal veľmi istý výkon, v samostatných nájazdoch nestačil na dva pokusy hosťujúcich hráčov. Táto fáza však o osude stretnutia nerozhodla, domáci hokejisti zasypali súpera 51 strelami, no koncovka im príliš nevychádzala. "Nájazdy sú vždy vabank, na otázku o nich sa ani neodpovedá," zasmial sa český gólman.