Na tréningu aj gratulácia kapitánovi

Pred hokejistami Slovana je v Podolsku záverečný zápas štvrtého výjazdu v sezóne 16/17.

Zverenci trénera Miloša Říhu majú zatiaľ dôvod na dobrú náladu. Dva body získali v Jaroslavli a dokonca včera zaskočili v Aréne Legiend po výhre 5:3 aj silné Dynamo. Ďalšou prekážkou bude zajtra o 18:30 h (SELČ) Viťaz Podolsk, v prípade výhry sa mu Slovanisti priblížia len na jediný bod. Do rozbehnutého vlaku zápasov KHL naskočil Michal Hlinka, ktorý odohral posledné duely za Duklu Trenčín. „Ešte minulý piatok ma zastihol agent telefonátom do autobusu na ceste na zápas do Martina s informáciou, že v nedeľu ráno sa mám hlásiť trénerom v Slovane. Informácia ma samozrejme potešila,“ povedal stále len dvadsaťtriročný hokejista.Za odchovancom Dukly sú dva víťazné zápasy v Slovane.  „V KHL sa hrá o veľa rýchlejšie, je to niečo iné ako naša extraliga. Myslím však, že sa to dá zvládnuť. Trip nám vychádza, máme body z Jaroslavli, včera sme zdolali aj Dynamo. Mne osobne sa hralo veľmi dobre. Je to česť hrať v útoku s takými hokejistami ako sú Jonathan Cheechoo a Jeff Taffe. Verím, že dobre rozbehnutý výjazd zakončíme rovnako úspešne na ľade Viťazu zajtra,“ povedal Michal Hlinka.Slovanisti dnes v podmoskovskej oblasti popoludní prvýkrát trénovali. Počas hodinovky na ľade stihli tiež známou formou -  šľahačkou do tváre – zablahoželať kapitánovi Andrejovi Meszárošovi k dnešným 31. narodeninám.Zápas na ľade Viťazu Podolsk začína zajtra o 18:30 h (SELČ), po ňom sa belasí vracajú letecky do Bratislavy.