Na Diname vysoká prehra

HC SLOVAN Bratislava v záverečnom zápase na dvojzápasovom tripe prehral s moskovským Dinamom 2:7.

Dinamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)

Góly: 7. Daugavins (Gorovikov), 9. Karpov (Volkov), 14. Kokarev (Mosalyov), 19. Karpov (Volkov, Novák), 22. Tsvetkov (Kokarev, Vishnevsky), 44. Daugavins (Novák), 51. Karsums (Karpov) – 32. Netík (Tičar, Jeglič), 36. Baranka (Netík)Zostavy:
Dinamo: Yeryomenko – Novák, Vishnevsky, Koryagin, Yalasvaara, Solovyov, Mirnov, Osipov – Daugavins, Gorovikov (C), Pestushko, Karpov, Volkov, Karsums, Tsvetkov, Kokarev, Mosalyov, Soin, Babenko, Glazachev – Bryukvin.
HC SLOVAN: Janus - Brejčák, Baranka, Starosta, Štajnoch, Sersen, Luža – Ružička, Nedorost, Vondrka, Murley, Surový, Bartovič (C), Netík, Tičar, Jeglič, Šťastný, Bližňák, Ölvecký Domáci hokejisti sa do Slovana pustili od prvých minút. Vážnejšie ohrozil prvýkrát Janusa v tretej minúte Karsums, náš brankár výborne zasiahol. O pár sekúnd neskôr mu pomohla obrana, ktorá zblokovala Cvetkovovu strelu z dobrej pozície. V ôsmej minúte sme sa dostali na dlhší čas do pásma, pobyt však zakončila chyba Martina Štajnocha – nájazd dva na jedna potrestal Daugavinš. Neubehli ani dve minúty, keď si z pravej strany nakorčuľoval pred bránu Karpov a bolo 2:0. Hokejisti Slovana potom nevyužili presilovku, ubránili sa oslabeniu po faule Ružičku, no nezvládli hru v rovnovážnom počte – Janusa prekonal z dorážky tretíkrát Denis Kokarev. Obdobná situácia sa opakovala v závere prvej tretiny, Slovan ubránil vylúčenie Ölveckého, no následne prišla chyba, a okamžitý gól. Brejk tri na jedna zakončil druhým gólom Karpov.Dinamo Moskva si už po pár sekundách druhej časti hry mohlo zahrať presilovú hru po faule Štefana Ružičku, domáci hokejisti výborne zakombinovali a osamotený Tsvetkov prestrelil krížnou strelou piatykrát Janusa. K slovu sa dostali aj naši hokejisti, Bartovič si v 25. minúte nakorčuľoval zľava a Jerjomenko mal s jeho pokusom problémy. Šance na skórovanie mali zverenci Matikainena aj v presilovej hre, Ružička či Nedorost neboli úspešní. V 28. minúte nevyužil Jeglič nájazd na bránu a z protiútoku strelil Karpov takmer tretí gól, Janus zachránil v poslednej chvíli betónom. Osem minút pred druhou sirénou vyšla úžasne akcia dvojice Jegli – Tičar, druhý menovaný posunul Netíkovi a ten do odkrytej brány strelil náš prvý gól. V 35. minúte dostal Slovan hrať možnosť dlhšiu početnú výhodu o dvoch hráčov, ktorú tvrdou a presnou strelou využil Ivan Baranka – 5:2.Slovanisti sa na začiatku tretej tretiny ubránili len so šťastím presilovej hre Dinama, Solovyov tvrdou strelou opečiatkoval brvno Janusovej brány. Delovkou neuspel ani český bek Filip Novák. Čo sa Dinamu nepodarilo v presilovke vyšlo v hre päť na päť, Daugavinš sa dostal cez Brejčáka a s prehľadom strelil svoj druhý gól v zápase - 6:2. V 48. minúte vybojoval perfektne puk Surový, dostal sa až pred bránu, no tiesnený ho poslal len do betónov. V 51. minúte sa opäť menilo skóre. Karsumsov nahodený puk od modej čiary skončil až v bráne - 7:2. Pred Jerjomenkom nepochodil o maľú chvíľu neskôr úplne osamotený Murley. Slovan v závere už dokázal neinkasovať, no z Lužnik si neodnáša ani bod. Petri Matikainen: Ťažká a vysoká prehra, je mi ľuto našich fanúšikov, tých doma, ale aj niekoľko, ktorí boli u v Lužnikách. Odohrali sme zlú prvú tretinu, spravili sme fatálne chyby a štyrikrát inkasovali. V druhej tretine sme sa zlepšili, boli aktívnejší, výsledokm boli aj dva naše góly, no to bolo z našej strany bohužiaľ všetko.  Dinamo hralo výborne celý zápas, skvele korčuľovali, vytvárali si dostatok šancí a tlačili sa dobre do priestoru brány.