Logo

Správy

Doma Vonku

Miloš Říha hlavným trénerom HC SLOVAN

0 0

Český kormidelník sa na lavičku HC SLOVAN Bratislava vracia po jedenástich rokoch.

$article->fk_main_image->title


Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa s Milošom Říhom dohodlo na ročnej zmluve s platnosťou do 30. apríla 2016, oznámil to dnes na zhruba tridsať minútovom brífingu s novinármi generálny manažér klubu Maroš Krajči. Päťdesiatšesťročný hokejový odborník sa vracia do dobre známeho prostredia, s HC SLOVAN Bratislava získal v minulosti dva majstrovské tituly. Prvýkrát sa s novým mužstvom stretne v pondelok 6.7., na začiatku spoločnej prípravy na ľade. 

„Kandidátov na pozíciu hlavného trénera A mužstva sme mali niekoľko. Zavážil najmä fakt, že Miloš je veľmi skúsený tréner, pôsobil niekoľko sezón v KHL. Navyše pozná mentalitu našich hráčov, tiež veľmi dobre bratislavské prostredie. So Slovanom získal v minulosti dva slovenské tituly, pričom ten druhý mimoriadne cenený v lockoutovej sezóne. Verím, že na svoje úspechy nadviaže s mužstvom aj v KHL,“ povedal Maroš Krajči.

Miloš Říha (nar. 1958 Přerove)  odštartoval svoju trénerskú kariéru v Zlíne, kde pôsobil ako asistent trénera. Ako hlavný kormidelník nazrel do českej najvyššej súťaže prvýkrát v Pardubiciach, následne prešiel do Karlových Varoch, aby sa v sezóne 2000/2001 prvýkrát postavil na lavičku HC SLOVAN Bratislava a hneď bol z toho jeho prvý majstrovský titul. Po dvojročnej prestávke strávenej v Česku podpísal s manažmentom Slovana kontrakt pred lockoutovou sezónou 2004/2005, v ktorej závere sa opäť radoval zo zisku zlatých medailí.

Kariéra úspešného trénera pokračovala v ruskej Superlige, v tíme Khimik Voskrensk a Spartaka Moskva. S moskovským klubom ako hlavný kouč vstúpil v sezóne 2008/2009 aj do nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy a prebojoval sa dvakrát do konferenčného semifinále.  Říha si svoje osobné maximum v KHL vylepšil postupom do finále konferencie s SKA Petrohrad, jeho posledná štácia v Rusku bola v ročníku 2013/2014 v Avangarde Omsk. V minulej sezóne zastával post hlavného trénera opäť v Pardubiciach. 

HC SLOVAN víta Miloša Říhu opäť na trénerskej lavičke nášho klubu a praje mu čo najviac víťazných stretnutí! 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem