Marián Studenič odpovedal na vaše otázky

Prostredníctvom klubového Instagramu mali fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava možnosť pýtať sa talentovaného hokejistu na otázky, ktoré ich najviac zaujímajú.

Prečo si si vybral pôsobiť práve v Slovane?„Chcel som si nájsť pôsobisko, ktoré nebude ďaleko od môjho domova. Keď som zistil, že Slovan má o mňa záujem, bola to jasná voľba. Slovan patrí medzi najlepšie tímy v slovenskej extralige, ciele sú vždy tie navyššie. Bolo mnoho pozitívnych faktorov, aby som prišiel práve sem.”Kde si strávil karanténu počas pandémie COVID-19?„Našťastie som stihol priletieť zo zámoria, kým som ešte nemusel absolvovať povinnú štátnu karanténu. Moja rodina spoločne s mojou babičkou mi pomohla vytvoriť domácu karanténu, v ktorej som strávil 14 dní. Tušili sme, že sa sezóna už nedohrá, tak som čas využil hlavne na regeneráciu.”Kedy si začal hrávať hokej? Kto ťa k tomu priviedol?„Hokej som začal hrať v Skalici. Na štadión som začal chodiť už ako päťročný spoločne s mojím otcom, ktorý ma k hokeju priviedol. Už odmalička bolo vidno, že hokej je pre mňa číslo jedna. Dôkazom sú fotky a videá, kde som ako malý chlapec behal po dome v korčuliach s hokejkou.”Kto si myslíš, že túto sezónu vyhrá Stanley Cup?„Mojím favoritom je Tampa Bay. Páči sa mi aj štýl hokeja, ktorým sa prezentuje Colorado Avalanche.”Kto je tvoj hokejový vzor?„Mojím vzorom je už dlhodobo Sidney Crosby. Mám rád aj Connora McDavida. Rád pozerám, aké veci dokážu s pukom. Všímam si na ich hre tie dobré veci a snažím sa ich zakomponovať do mojej hry.”Aké číslo budeš nosiť? Prečo si si ho vybral?„Budem nosiť číslo 67. Vybral som si ho preto, lebo s ním hrávam aj na kempoch NHL a darí sa mi v ňom.”Ak sa ti nepodarí prvý tím New Jersey Devils, dohráš sezónu v Slovane?„Ak by sa mi nepodarilo prebojovať z kempu do prvého tímu, určite budú moje kroky viesť na farmu. Pokiaľ sa sezóna začne, pôjdem do zámoria.”Tešíš sa na slovanistických fanúšikov?„Samozrejme, že sa teším. Keď som sledoval zápasy Slovana v televízii, všimol som si, že atmosféra je tu výborná. Moji spoluhráči zo zámoria, ktorí hrávali v KHL, mi spomínali, že na Slovane je vždy najlepšia atmosféra. Verím, že sa kritéria návštevnosti trošku povolia a bude môcť na zápasy chodiť čo najviac fanúšikov. ” Máš nejaký predzápasový rituál?„Pred každým zápasom je potrebné sa dobre rozvičiť. Mám už nejaké rutiny, po ktorých sa cítim na ľade dobre, tak sa ich snažím opakovať každý zápas.”Ktorý NHL klub je tvoj najobľúbenejší?„Určite New Jersey Devils.” Dáš prosím hattrick?„Tri góly v zápase som už dlho nedal. Určite by to bol v Slovane skvelý pocit. Budem sa o to snažiť.” Tešíš sa na slovenskú najvyššiu súťaž?„Áno. Naposledy som hral na Slovensku pred štyrmi rokmi v Skalici. Teším sa na porovnanie, ako sa za to obdobie pre mňa zmenila liga.”Ako sa ti páči zázamie v Slovane?„Zatiaľ je všetko výborné. V kabíne je super atmosféra. Sú tu kvalitné tréningy, na ktorých dostávame poriadne zabrať, to mi však vyhovuje. Je pre mňa dobre byť v takomto známom prostredí.”Aká je organizácia New Jersey Devils? Akí sú fanúšikovia, spoluhráči..?„Zázemie, ktoré máme v klube je neskutočné. Klobúk dole pred nimi, čo všetko pre nás, ako hráčov, robia. Máme všetko, čo potrebujeme. Nie je rozdiel či v prvom tíme Devils, alebo na farme v Binghamtone. Fanúšikovia sú tam do hokeja dosť zapálení, prejavujú nám veľkú podporu. Vždy keď máme nejakú spoločnú akciu , príde množstvo ľudí. Je to veľká motivácia, keď v očiach fanúšikoch vidíme ako veľmi ich to baví a žijú pre hokej. Spomedzi spoluhráčov mám veľa kamarátov, s ktorými trávime spoločný čas aj mimo ľadu.”