Marek Bartánus na hosťovanie do Vítkovíc

25 – ročný útočník HC SLOVAN Bratislava odchádza do Vítkovíc na hosťovanie do 30.apríla 2013.

V dohode o hosťovaní Bartánusa je klauzula podľa ktorej si robustného hokejistu môže HC SLOVAN Bratislava kedykoľvek v priebehu sezóny podľa potreby stiahnuť späť do svojho tímu.

Marek Bartánus prišiel do Slovana v polovici uplynulej sezóny z Karlových Varov.  V drese s orlom na hrudi odohral v základnej časti 36 zápasov, v ktorých zaznamenal 27 bodov. V play-off pomohol Slovanu k zisku titulu ďalšími 12 bodmi v 16 zápasoch. Letnú prípravu absolvoval 190cm vysoký a 99kg vážiaci hokejista v Slovane, kde odohral tri prípravné zápasy. Vo veľkej konkurencii útočníkov však v KHL nedostal šancu a sezónu začal v Skalici. Za zeleno-bielych si Bartánus v 14 zápasoch pripísal rovnaký počet bodov a patril medzi najproduktívnejších hráčov mužstva. Kvalitná najvyššia česka súťaž v mužstve jej tradičného účastníka mu môže v jeho ďalšej kariére len pomôcť.

Marekovi Bartánusovi želáme úspešné pôsobenie vo Vítkoviciach a veríme, že v drese Slovanu ho ešte uvidíme.