Magnitogorsk zobral z Bratislavy tri body

HC SLOVAN Bratislava prehral na domácom ľade s obhajcom Gagarinovho pohára 2:4.

HC SLOVAN Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Góly: 16. Taffe (Cheechoo, Michal Hlinka), 23. Jeglič (Švarný, Plastino) - 9. A. Siomin (Osala), 16. A. Siomin (Ch. Lee), 36. Filippi, 45. Zaripov (Jan Kovář)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Ovčinnikov - Lazarev, Otamchov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Pogge - Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga, M. Rosandič - Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka - V. Nedorost, Jeglič, Chipchura - Musatov, T. Surový, S. Petráš - Vopelka, Lušňák, A. Šťastný
Magnitogorsk: Košečkin - V. Antipin, Biriukov, Ch. Lee, Bereglazov, S. Tereščenko, Chabarov, Budkin - Moziakin, Jan Kovář, Zaripov - Osala, Santala, A. Siomin - Filippi, Timkin, Kosov - Platonov, Denis Kazionov, Dmitrij Kazionov

Predvianočný duel proti favoritovi Slovanu veľmi nevyšiel a v 16. min prehrával 0:2 gólmi Alexandra Siomina: prvý dal švihom spomedzi kruhov pri veľkom tlaku hostí a druhý pri brejku bekhendovým blafákom. Na radosť domácich ešte pred prvou prestávkou skorigoval Taffe, keď zakončil kľačiac po peknej prihrávke od Cheechooa.
V úvode druhej časti sa domácim podarilo vyrovnať na 2:2 v presilovej hre, keď delovka Švarného od modrej čiary sa za Košečkina odrazila od Jegliča a gól musel potvrdiť až videorozhodca. V druhej tretine mali viac z hry hostia a v 36. min český útočník Filippi obral o puk Surového a Pogge tretíkrát kapituloval.
Poistku Metallurgu pridal v 45. min Zaripov, ktorý využil nedorozumenie medzi obrancom Marekom Ďalogom a brankárom Poggem - 2:4. V polovici tretej časti Slovan na chvíľu zavrel svojho súpera, ale gól z toho nevyťažil a skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.