Magnitka nás vyškolila v koncovke

Slovanu sa vstup do novej sezóny na ľade jedného z favoritov nevydaril, napriek tomu výkonom mužstvo nesklamalo.

Vladimír Országh, hlavný tréner HC SLOVAN: "Na prvý súťažný zápas sme proti silnému Magnitogorsku nepodali zlý výkon. Začiatok bol z našej strany dobrý, v ďalších minútach súper ukázal, ako veľmi je silný v ofenzíve, keď z minima šancí vyťažil maximum a skóroval trikrát. Pozitívne hodnotím to, že v prostrednej časti sme dokázali ubrániť v krátkej dobe za sebou dve presilovky, gól však neskôr dali opäť domáci. Máme mladé mužstvo, pre viacerých hráčov to bol prvý zápas v KHL, je to pre nich veľká skúsenosť. Mužstvo sa však ani za nepriaznivého stavu nepoložilo, nedalo súperovi nič zadarmo a bojovalo až do konca."David Buc: "Magnitogorsk nás jednoznačne predčil hlavne v koncovke. Potrestali takmer každú našu chybu. Miestami sme ich vedeli pritlačiť v ich obrannom pásme a vzadu sa mi zdali zraniteľnejší. Ale málo sme sa tlačili pred bránku a pri strelách obrancov od modrej sme nemali dostatok hráčov cloniacich pred bránou. Tak veľkému brankárovi, akým je Košečkin, sa ťažko dávajú góly, ak mu nikto nestojí pred bránkou. Najväčší rozdiel však bol v efektivite, oni dokázali dať gól zo všetkého. Neodohrali sme zlý zápas, ale s koncovkou musíme popracovať."Patrik Virta: "V tejto lige je veľa výborných tímov. V zápasoch proti nim musíme jednoducho byť o čosi inteligentnejší a šikovnejší, pretože v útočnom pásme sú nesmierne nebezpeční. Samozrejme, gól hneď v prvom zápase teší, ale aj ja sám ešte musím zlepšiť množstvo vecí."