Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Lukáš Klok posilní defenzívu Slovana

0 0

Mladý obranca zažil výborné posledné sezóny v najvyššej českej súťaži.

$article->fk_main_image->title

Lukáš Klok súhlasil s podmienkami ročného kontraktu a sezónu 2018/19 strávi v drese jediného slovenského účastníka nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy. Jeho zmluva ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. 

„Stále len dvadsaťtriročný hokejista sa v dobrom svetle predviedol v posledných sezónach v drese Vítkovíc. Lukáš je pracovitý typ hráča, na ľade sa prezentuje dobrým korčuľovaním, hrá na veľmi dobrej úrovni po fyzickej stránke. Použiteľný je na ľade vo všetkých herných činnostiach,“ vyjadril sa hlavný tréner HC SLOVAN Vladimír Országh. 

Bývalý hokejista HC Vítkovice Ridera sa napriek len svojim 23 rokom zaradil medzi kľúčových bekov svojho bývalého zamestnávateľa. V uplynulom ročníku odohral 49 duelov a pripísal si dvanásť kanadských bodov, v štatistike plus/ mínus sa dostal na číslo plus 13.  

Rok predtým zaznamenal v rovnakom mužstve v celkom 50 zápasoch celej sezóny na obrancu veľmi slušných pätnásť bodov. 

Kvality Lukáša Kloka neušli ani reprezentačným trénerom. V posledných dvoch sezónach bol stabilným členom národného tímu v rámci asociačných termínov, tohtoročný šampionát v Dánsku mu ušiel len tesne, kedy pre zranenie musel odcestovať až  z dejiska turnaja. 

Mládežníckymi kategóriami prešiel Klok rovnako v jeho rodných Vítkoviciach. Ako dorastenec sa tiež predstavil na svetovom šampionáte do 18 rokov v sezóne 2012/13, o dva roky neskôr aj na vrcholnom turnaji do 20 rokov.

HC SLOVAN Bratislava víta perspektívneho obrancu vo svojom mužstve a verí, že hokejovo bude napredovať aj v KHL, čo bude znamenať aj prínos pre naše mužstvo.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem