Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

KAUFLAND SUPERCUP pozná svoje vyžrebovanie aj termíny

0 0

Súťaž je istou kompenzáciou klubov dvoch najvyšších ligových súťaží svojim partnerom za zrušené play off z dôvodu koronakrízy.

$article->fk_main_image->title

Zúčastní sa jej všetkých 11 slovenských tipsportligových klubov a 5 najvyššie umiestnených celkov z priebežnej tabuľky 1. slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2019/20, s výnimkou Bratislava Capitals, ktorí sú už členmi nadnárodnej Bet-at-home ligy.

V skupinovej fáze, ktorá by sa mala odohrať ešte pred začiatkom novej ligovej sezóny v čase medzi 8. a 15. septembrom 2020 je 16 klubov rozdelených do 4 štvorčlenných skupín. HC SLOVAN Bratislava sa v západnej skupine stretne postupne s HK Skalica, HK Nitra a HC Nové Zámky. Hrá sa iba na jeden zápas na ľade klubu s nižším koeficientom nasadenia, takže v tejto fáze KAUFLAND SUPERCUP Tipsport Ligy budú musieť fanúšikovia Slovana v prípade, ak budú chcieť vidieť vynovené mužstvo belasých naživo, vycestovať z Bratislavy.

Podľa Rastislava Konečného, projektového manažéra SZĽH a spoluautora projektu, sa termíny jednotlivých zápasov v skupinovej fáze ešte môžu mierne zmeniť, aj v závislosti od programu predsezónnej prípravy a prípravných zápasov jednotlivých mužstiev. Svoje do kalendára povie aj RTVS, ktorá z pohára odvysiela niekoľko priamych TV prenosov.

Od štvrťfinále, do ktorého postúpia dva najlepšie umiestnené tímy z každej skupiny, sa už bude hrať vyraďovacím zápasom na dva zápasy doma a vonku. O postupujúcom rozhodne v prípade rovnosti bodov z oboch zápasov lepší rozdiel v skóre podobne, ako je to v zápasoch Champions Hockey League. Štvrťfinále sa odohrá taktiež ešte pred začiatkom Tipsport Ligy (22. a 24.9.), semifinále v reprezentačných prestávkach 4.11., 16.12.). Finále v závere januára 2021 sa bude hrať už len na jeden rozhodujúci zápas na neutrálnej pôde. O dejisku sa rozhodne neskôr, malo by ísť o mesto, ktoré dokáže finálový zápas využiť na aktívnu propagáciu hokeja vo svojom regióne.

Zloženie jednotlivých skupín:

Skupina 1: HC '05 Banská Bystrica, Mhk 32 Liptovský Mikuláš, HC 07 Detva, HK Martin

Skupina 2: HC SLOVAN Bratislava, HK Nitra, HC Nové Zámky, HK Skalica

Skupina 3: HC Košice, HK Poprad,HK Dukla Ingema Michalovce, HK Spišská Nová Ves

Skupina 4: HKM Zvolen, HC DUKLA Trenčín, HC Topoľčany, TSS Group Dubnica n./Váhom

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem