Logo

Správy

SlovanPositive

Kadeti obhájili titul!

0 0

Zverenci trénerov Richarda Kapuša a Romana Lišku úspešne zvládli posledné dva zápasy v Trenčíne (5:4) a Púchove (4:1) a v konečnej tabuľke preskočili Nitru i Košice.

$article->fk_main_image->title

Kategória kadetov (U16) je v posledných rokoch výstavnou skriňou práce s mládežou v Slovane. Titul v tejto kategórii zostáva v hlavnom meste už tretí rok za sebou.

Tohtoročná súťaž však bola nesmierne zaujímavá a vyrovnaná až do posledného kola. HC SLOVAN najprv zvíťazil v základnej časti skupina Západ o bod pred najväčším konkurentom z Nitry. V nadstavbovej časti o titul potom až do posledných kôl bojovali o majstra až štyri tímy - okrem Slovana aj Nitra, Košice a Trenčín.

Naši chlapci to mali aj vzhľadom na úpravy na domácom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v súvislosti s blížiacimi sa MS 2019 v hokeji mimoriadne ťažké. Posledné štyri zápasy museli odohrať na klziskách súperov. Kľúčovým bol napokon piatkový triumf 5:4  na ľade odvekého rivala Dukly Trenčín, v ktorom základy úspechu položili už v prvej tretine trojgólovým vedením. Tretí titul v rade potvrdili belasí v nedeľu na ľade MŠK Púchov po výsledku 4:1.

O zatiaľ prvý titul pre farby hokejového Slovana v tejto sezóne sa postarali títo hráči a tréneri:

Dominik Bovan, Sebastián Rusnák, Samuel Hybáček, Matej Repák (brankári), Róbert Bertók, Pavol Barinka, Filip Rajzík, Volodymyr Volkov, Maxim Hájek, Richard Patzelt, Peter Borák, Luca Krakovský, Oliver Benedikt, Martin Morong (obrancovia), Jakub Sulík, Michal Adamčík, Matej Ján Lupták, Václav Trubač, Lucas Jendek, Roman Kukumberg, Robin Gabriel Veber, Maximilián Bubica, Filip Molnár, Adam Polek, Adrian Andrej Zelenay, Víťazoslav Orth, Antonio Ožvald, Samuel Ružanský, František Dej, Adam Ondriš, Martin Lachkovič (útočníci), Richard Kapuš, Roman Liška (tréneri).

Kadeti HC SLOVAN v celej sezóne zvíťazili v 30 z 38 zápasov a utrpeli iba štyri prehry. Súperom nastrieľali 155 gólov, inkasovali 63x. V bránke sa najčastejšie striedala dvojica Rusnák, Bovan so slušným priemerom 92,49% úspešných zásahov. Najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom Slovana bol Filip Molnár, ktorý v 35 zápasoch zaznamenal 24 gólov a 46 bodov.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Kukumberg Roman 0 0
3. Meszároš Andrej 0 0
4. Miklik Michel 0 0
5. Štajnoch Martin 0 0
6. Sersen Michal 0 0
7. Sloboda Marek 0 0
8. Šedivý Eduard 0 0
9. Vandas Michael 0 0
10. Abdul Jindřich 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem