Juraj Mikúš v Slovane!

HC SLOVAN Bratislava získal tesne pred záverom prestupového obdobia v Európe a KHL reprezentačného útočníka Juraja Mikúša.

Skalický rodák dnes podpísal s belasými zmluvu do konca budúcej sezóny, t.j. do 30. apríla 2014, a vzápätí sa pripojil k mužstvu. Ak kontrakt zaregistruje do 21:00 h nášho času elektronická databáza hráčov CIB KHL v Moskve, Juraj Mikúš by mal byť plne k dispozícii trénerovi Čadovi už pre zajtrajší mimoriadne dôležitý zápas proti mužstvu Viťaz Čechov.Slovan sa o služby reprezentačného centra uchádzal už v lete minulého roku a s hráčom už bol v podstate dohodnutý, napokon mu ho však veľkorysejšou ponukou v poslednej chvíli vyfúkol pražský Lev. Akonáhle sa v priebehu sezóny vyskytla príležitosť rokovať o Mikúšovom prestupe do Slovana, manažment bratislavského klubu ju využil a dnes aj definitívne dotiahol.Juraj Mikúš (nar.  22.2.1987 v Skalici) začal s hokejom v rodnej Skalici. Bol členom prakticky všetkých mládežníckych výberov Slovenska, zahral si na Majstrovstvách sveta 18-ročných v roku 2005, kde sa stal najlepším nahrávačom celého turnaja, ako aj na MS do 20 rokov, kde sa pre zmenu stal kráľom strelcov. Výraznejšie na seba upozornil najmä v sezóne 2008/2009, keď v drese Skalice vytvoril nerozlučnú dvojicu so Žigom Pálffym. Sám Mikúš zaznamenal v 56 zápasoch skvelých 90 bodov za 31 gólov a 59 asistencií, v play off pridal v 17 zápasoch úctyhodných 23 bodov. Smrteľnú silu tejto dvojice spoznal na vlastnej koži aj Slovan; práve po Mikúšovej milimetrovej prihrávke rozhodol v predĺžení siedmeho zápasu semifinálovú sériu Slovan – Skalica Pálffy, pričom išlo o historicky poslednú hokejovú akciu na starom “zimáku” pred jeho modernizáciou.Skvelá Mikúšova sezóna nezostala bez povšimnutia ani v najlepšej lige sveta. Do prvého tímu Los Angeles Kings sa však z letného kempu nepresadil a sezónu strávil v AHL v time Manchester Monarchs. Posledné tri sezóny odohral Mikúš v KHL, postupne v kluboch Dinamo Riga, Spartak Moskva, Lev Poprad a naposledy Lev Praha.Juraj Mikúš je držiteľom striebornej medaily z vlaňajších majstrovstiev sveta, kde preukázal mimoriadnu osobnú statočnosť a napriek zraneniu po nešetrnom zákroku Getzlafa vo štvrťfinále napokon nastúpil vo všetkých 10 zápasoch. Juraja srdečne vítame v Slovane, kde si konečne zahrá v jednom mužstve so svojím mladším bratom Tomášom. Veríme, že po doliečení si ramena bude ešte dôležitou súčasťou nášho kolektívu na ceste za úspechom hneď v premiérovej sezóne KHL.