Juniori a dorastenci v sobotu víťazne!

Dorastencom sa podaril husársky kúsok- porazili silnú Duklu Trenčín na nulu!

Po vianočných sviatkoch a reprezentačných prestávkach pokračujú súboje v oboch mládežníckych extraligách. V Extralige dorastu porazil Slovan, v bráne s Patrikom Rybárom silnú Duklu Trenčín, v Nadstavbe B si juniori poradili, už s gólmanom Tomášom Pékom s nevyspytateľnou Banskou Bystricou a udržujú si solídnu pozíciu pre postup do play off.

27.kolo Extraligy dorastu

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

HC Slovan: Rybár - Luža, Omelka, Bačik, Černák, Gula, Šilovič - Klimčík, Dvonč, Šulík, Mikšík, Mlynčár, Miško, Šalka, Brodek, Môcik, Zajíček, Kovačič

Dukla: Kompas - Hochel, Petre, Kuvik, Marković, Závodský, Hudec, Plško- Bednár, Koyš, Barták, Horňák, Blaško, Varga, Kramárik, Buliš, Pardavý, Záborský

Góly a asistencie: 1:0 Klimčík (Šalka)

Rozhodcovia: Rudý - Bundil, Návratek

Vylúčení: 3/2

Využitie: 0/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 90

Karol Ruzsnyák, tréner HC Slovan Bratislava:

Dnešný súboj po dlhšej prestávke sa vyznačoval  dobrým korčuľovaním z obidvoch strán. Bol som prekvapený, ale aj vysokou taktickou disciplínou. Súper nás po celý zápas predčil v streľbe na bránu, ktorú vyhral 30:19. Naši chlapci celý zápas dreli, bojovali, robili presne to, čo sme trénovali. Musím povedať, že nás v bráne podržal výborný Patrik Rybár, ktorý v závere zápasu, keď sa súper snažil vyrovnať náš náskok, pochytal veľa nebezpečných šancí. Chlapcom chcem poďakovať za predvedený výkon a popriať im, aby sa im takéto výkony darilo zopakovať čo najčastejšie.

3.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava – HC´05 Banská Bystrica 4:2 (4:1, 0:0, 0:1) HC Slovan: Pék - Hronec, Ketner, Trška, Glavo, Árvay, Skurák - Záhradný, Surovka, Gabaj, Cíger, Podgórski, Kalináč, Preisinger, Bobocký, Mráz, Kozák, Klučiar, Halaj

HC´05: Čulík, Likavčan, Špila, Petro, Kozubják, Koval, Leško, Glemba, Gajdoš, Styk - Mačkovič, Zigo, Schaal, Caban, Nemček, Holzer, Hric, Macko, Vlček, Zdechovan

Góly a asistencie: 0:1 Caban (Špila, Petro),  1:1 Cíger (Bobocký), 2:1 Bobocký (Trška, Gabaj),  3:1 Cíger (Preisinger, Ketner) pres/1, 4:1 Trška (Cíger, Mráz),  4:2 Glemba (Styk, Zigo) pres/2

Rozhodcovia: Baluška - Horínek, Husár

Vylúčení: 4/8

Využitie: 1/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 85

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes to nebol z našej strany nejako príliš dobrý výkon, čo sa týka herného prejavu. Zišli sa nám v tíme hráči, ktorí hrali aj prvý zápas po určitej dobe, ako Miro Preisinger. Hrali aj takí hráči, ktorí spolu netrénujú, ani nehrajú. Bolo to preto také neurovnané, nebola tam súhra, či nejaké pekné akcie. Bolo to skôr také upracované. Sme ale radi, že sme to nakoniec doslova „urvali“, pretože Banská Bystrica hrala dosť silový hokej, dosť napadali, dosť to „rezali“. Hra nebola pekná na pohľad, len z tohto dôvodu som teda nie príliš spokojný. Určite to ale pôjde hore. Potrvá  to však nejakú dobu, než zostava, ako sa hovorí, „sadne“.  Od utorka by mal ísť na ľad Ondro Homa, ktorý bol dlhšie zranený. Niektorých hráčov sme dali do dorastu, ako Lužu, Klimčíka, Dvonča, Rybára. Pomohli zase dorastu vo veľmi ťažkom zápase s Trenčínom. Nám zase pomohli hráči  z áčka, Preisinger, Kalináč, Trška, Cíger. Pék, ktorý nechytal vlastne mesiac žiadny zápas, zachytal solídne. Hráči z áčka ale zajtra za nás nebudú hrať, idú do áčka.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autorka Alena Hofmanová