Hviezdami nabité Dinamo Moskva

HC SLOVAN zakončí aktuálnu domácu sériu zápasom proti Dinamu Moskva vo štvrtok o 18:30 h.

Belasí si vychutnali prvé víťazstvo v sezóne, keď zdolali Severstaľ Čerepovec 2:1, no už zajtra ho čaká ďalší náročný duel. Súperom zverencov Vladimíra Országha bude vo štvrtok o 18:30 h Dinamo Moskva.Dinamo po nevydarenej uplynulej sezóne, kedy sa neprebojovalo medzi najlepšiu osmičku Západnej konferencie výrazne investovalo do svojho kádra pre nový ročník nadnárodnej súťaže. Najväčšou silou z pohľadu atraktivity mien sa ukazuje ofenzíva klubu z hlavného mesta Ruska. Do tímu trénera Vladimira Vorobjova, ktorý mimochodom trénuje Dinamo z pozície hlavného kouča druhú sezónu pribudol bývalý zakončovateľ SKA Petrohrad Vadim Šipačov, rovnako najproduktívnejší hokejista Severstaľu Čerepovec Dmitrij Kagarlickij. Ďalším ofenzívnym esom je Patrick Zackrisson, ktorý strieľal góly za Sibir Novosibirsk. Z Viťazu Podolsk pribudol do kádra hviezdny Maxim Afinogenov. Lotyšské Dinamo Riga neudržalo v tíme Miksa Indrašisa. Osobnosťou kádra je kanadský útočník Dustin Boyd.Aj defenzíva dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára sa opiera o legionárov Jussa Hietanena a Miika Koivista. Z ruských hokejistov patrí k stáliciam obrany kapitán Iľja Nikulun či Dmitrij Višnievski.Na brankárskom poste je jasnou jednotkou tímu 38 - ročnýAlexander Jeriomenko, dvojkou je mladíkIvan Bočarov.