Hodnotenia zápasu na ľade Jokeritu

Hlavný tréner a hráči sa vyjadrujú k zápasu proti Jokeritu Helsinki.

Vladimír Országh (hl. tréner): Myslím, že sme videli dobrý zápas, chlapci bojovali po celý jeho priebeh. Vypracovali sme si niekoľko šancí, no nedokázali sme z nich streliť gól a bez toho sa vyhrávať nedá. Rozhodujúci sa ukázal druhý zásah domácich v presilovej hre o dvoch hráčov po zbytočných fauloch.Adam Jánošík: Podľa mňa sme nehrali zle, každý z nás dal do toho dnes všetko. V zápase sme nemali opäť presilovú hru, už hádam druhý zápas. V rovnovážnom počte sa presadzuje veľmi ťažko. Prehra mrzí, no chceme nadviazať na dobré veci zo zápasu a urobiť všetko pre výhry v domácom prostredí. Michal Řepík: Mali sme dnes dostatok šancí, ktoré sme opäť nedokázali zúžitkovať. Domáci sa naopak nedostávali do veľkých príležutostí, ale aj z mála vyťažili. Jokeritu druhý gol neuznali, no my sme urobili zbytočný faul plus so smolou vyhodilu puk do hľadiska a v presilovke o dvoch hráčov bolo 2:0. V tretej tretine sme zápas mohli zdramatizovať, mali aj šance, no tlak už nebol veľký. Jokerit záver zvládol systémovo dobre a výsleodk si postrážil .