Historická šnúra víťazstiev v KHL

Skvelá forma našich hráčov priniesla päť víťazstiev a vstup do prvej osmičky Západnej konferencie.

Pozreli sme sa trochu do štatistík a zistili sme, že práve prežívame víťaznú sériu, akú HC SLOVAN Bratislava od vstupu do nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy pred vyše tromi rokmi ešte nemal! Víťazné domáce duely nad CSKA Moskva, Severstaľom Čerepovec, následne pokorenie týchto dvoch súperov na ich ľade a včerajší plný bodový zásah proti bieloruskému Dinamu Minsk znamená už päť víťazných zápasov v rade. Belasí v piatich po sebe idúcich zápasoch získali 14 z 15 možných bodov. Jediný „stratili“ zverenci trénera Říhu po vyrovnaní v samom závere domáceho zápasu  s CSKA, no výhru si napokon zabezpečili po samostatných nájazdoch. Na základe spomínaného prílevu bodov ich majú Slovanisti na konte už 51 a figurujú na postupovom ôsmom mieste Západnej konferencie, pričom od 6. priečky nás delí jedno víťazstvo.Hokejisti Slovana sa celkom určite budú snažiť potiahnuť víťazstvá aj na najbližšom štvorzápasovom tripe. Na budúci týždeň sa predstavia v Chanty–Mansijsku, Jekaterinburgu, kazašskej Astane a Omsku. Na svojich miláčikov sa tribúny Zimného štadióna Ondreja Nepelu môžu tešiť v rámci decembrovej domácej série, keď naopak medzi 9. a 26. decembrom odohráme štyri zápasy za sebou doma, všetky proti priamym konkurentom o postup zo Západnej konferencie. Dá sa povedať, že práve teraz v decembri sa bude rozhodujúcim spôsobom lámať chlieb a každý, kto má rád Slovan a hokej všeobecne by mal byť pritom. Po Vianociach totiž doma odohráme už iba posledných 5 zápasov.Vstupenky na decembrové domáce zápasy si zakúpite teraz v sieti Ticketportal.