Logo

Správy

Najbližší zápas

Dnes o 18:30
Zápas vysiela Sport 1
vs
HC SLOVAN Bratislava
HK Poprad
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
HC SLOVAN Bratislava
29 Jan
HK Poprad
18:30
Vstupenky
Doma Vonku

Do mužstva prichádza Tomáš Kopecký a Filip Novák

0 0

Zraneniami zmietané mužstvo trénera Miloša Říhu sa počas reprezentačnej prestávky rozrastá o Tomáša Kopeckého a Filipa Nováka.

$article->fk_main_image->title


Vôbec prvýkrát do nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy vstúpi dvojnásobný víťaz Stanley pohára z rokov 2008, 2010 Tomáš Kopecký. Skúsený tridsaťštyriročný hokejista má za sebou bohatú kariéru v kanadskoamerickej NHL, spolu v nastúpil v desiatich sezónach na 615 stretnutí. Ilavský rodák sa v národných farbách zúčastnil tiež troch svetových šampionátov a dvoch olympíjskych turnajov. Dohoda s hokejistom, ktorý v minulej sezóne hral za Třinec znie do 30. apríla 2017.

Posilou do defenzívy je fanúšikom Slovana veľmi dobre známy český obranca Filip Novák. Rodák z Českých Budejovíc odohral v minulej sezóne za náš klub 16 stretnutí a pred svojim odchodom do Traktora Čeljabinsk patril k dôležitým pilierom našej defenzívy. Aktuálnu sezónu začal v tíme Dynamo Pardubice, kde odohral deväť stretnutí s bilanciou jeden gól a jedna asistencia. Dohoda s dvojnásobným držiteľom Gagarinovho pohára z dresu Dynama Moskva znie do konca aktuálneho ročníka.

Kontrakty oboch hráčov ešte podliehajú registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. 

"Filipa Nováka dobre poznáme z pôsobenia v našom klube z minulej sezóny, kedy si dobre zastal svoje miesto a patril k dôležitým členom našej obrany. Ide o spoľahlivého beka s dobrým prehľadom a rozohrávkou. Svojou hrou by mal plnohodnotne nahradiť obrancov, ktorých vyradili zo zostavy zranenia. Tomáš Kopecký patrí medzi skúsených defenzívnych centrov s vysokou úspešnosťou na vhadzovaniach. Svoju prácu si dokáže dobre odviesť v priestore pred bránkoviskom, jeho prínos pre mužstvo by mal byť aj pri hre v nerovnovážnom počte,” povedal športový riaditeľ HC SLOVAN Oldřich Štefl. 

HC SLOVAN víta vo svojom kádri oboch hráčov a verí, že sa v Bratislave rýchlo aklimatizujú a už v nadchádzajúcich zápasoch budú pre klub prínosom.  

Káder Slovana by mal na nadchádzajúcom tripe (Jekaterinburg, Astana, Chanty-Mansijsk) počítať aj s trojicou Radek Smoleňák, Andrej Šťastný, Ivan ŠVarný, ktorí v predošlých zápasoch pauzovali z dôvodu zranení. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 43 53
2. Zigo Tomáš 43 43
3. Puliš Radovan 42 35
4. Meszároš Andrej 42 25
5. St. Pierre Martin 26 22
6. Bondra Radovan 42 20
7. Šedivý Eduard 43 18
8. Kytnár Milan 31 17
9. Bačík Patrik 43 16
10. Sersen Michal 43 16

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem