Logo

Správy

SlovanPositive

Do mužstva prichádza Tomáš Kopecký a Filip Novák

0 0

Zraneniami zmietané mužstvo trénera Miloša Říhu sa počas reprezentačnej prestávky rozrastá o Tomáša Kopeckého a Filipa Nováka.

$article->fk_main_image->title


Vôbec prvýkrát do nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy vstúpi dvojnásobný víťaz Stanley pohára z rokov 2008, 2010 Tomáš Kopecký. Skúsený tridsaťštyriročný hokejista má za sebou bohatú kariéru v kanadskoamerickej NHL, spolu v nastúpil v desiatich sezónach na 615 stretnutí. Ilavský rodák sa v národných farbách zúčastnil tiež troch svetových šampionátov a dvoch olympíjskych turnajov. Dohoda s hokejistom, ktorý v minulej sezóne hral za Třinec znie do 30. apríla 2017.

Posilou do defenzívy je fanúšikom Slovana veľmi dobre známy český obranca Filip Novák. Rodák z Českých Budejovíc odohral v minulej sezóne za náš klub 16 stretnutí a pred svojim odchodom do Traktora Čeljabinsk patril k dôležitým pilierom našej defenzívy. Aktuálnu sezónu začal v tíme Dynamo Pardubice, kde odohral deväť stretnutí s bilanciou jeden gól a jedna asistencia. Dohoda s dvojnásobným držiteľom Gagarinovho pohára z dresu Dynama Moskva znie do konca aktuálneho ročníka.

Kontrakty oboch hráčov ešte podliehajú registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. 

"Filipa Nováka dobre poznáme z pôsobenia v našom klube z minulej sezóny, kedy si dobre zastal svoje miesto a patril k dôležitým členom našej obrany. Ide o spoľahlivého beka s dobrým prehľadom a rozohrávkou. Svojou hrou by mal plnohodnotne nahradiť obrancov, ktorých vyradili zo zostavy zranenia. Tomáš Kopecký patrí medzi skúsených defenzívnych centrov s vysokou úspešnosťou na vhadzovaniach. Svoju prácu si dokáže dobre odviesť v priestore pred bránkoviskom, jeho prínos pre mužstvo by mal byť aj pri hre v nerovnovážnom počte,” povedal športový riaditeľ HC SLOVAN Oldřich Štefl. 

HC SLOVAN víta vo svojom kádri oboch hráčov a verí, že sa v Bratislave rýchlo aklimatizujú a už v nadchádzajúcich zápasoch budú pre klub prínosom.  

Káder Slovana by mal na nadchádzajúcom tripe (Jekaterinburg, Astana, Chanty-Mansijsk) počítať aj s trojicou Radek Smoleňák, Andrej Šťastný, Ivan ŠVarný, ktorí v predošlých zápasoch pauzovali z dôvodu zranení. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Meszároš Andrej 1 1
2. Bondra Radovan 1 1
3. Štajnoch Martin 1 1
4. Urbánek Jakub 1 1
5. Petráš Šimon 1 1
6. Abdul Jindřich 1 1
7. Kukumberg Roman 1 0
8. Hudec Marek 1 0
9. Podlipnik Matic 1 0
10. Zigo Tomáš 1 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem