Dramatický záver bez vyrovnania

HC SLOVAN Bratislava podľahol na vlastnom ľade Aukro Betani Zlín 4:6.

HC SLOVAN Bratislava - Aukro Berani Zlín 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)

Góly: 11. Buchtele (Mikúš), 24. Liška (Sádecký), 51. Řepík (Hrnka, Taimi), 58. Kašpar, 61. Kašpar – 5. Ondráček (Šťastný), 15. Řezníček (Nosek, Honejsek), 19. Popelka (Šťastný), 30. Okál (Ferenc), 36. Kubiš (Illo, Honejsek), 60. Zagrapan (Illo)Zostavy:
HC Slovan Bratislava: Janus (Štepánek) – Bačík (A), Voráček, Taimi, Fereta, Černý, Kozák, Hedera, Boldižár – Kašpar (A), Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš (A), Buchtele – Skalický, M. Hlinka, Šťastný – Hecl, Sádecký, Liška
Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Nosek, Valenta, Freibergs, Horák, Ferenc, Chmelíř, Gazda – Illo, Honejsek, Kubiš – Ondráček, Popelka, Šťastný – Sedláček, Zagrapan, Okál – Gago, Kratochvíl, KovaříkPrvá dvadsaťminútovka vyšla lepšie hosťom. Zlín sa ujal vedenia v 5. minúte po strele Ondráčka. Belasí však stihli zareagovať, keď sa o šesťminút dobre zorientoval Buchtele a dorazil puk za Kašíka. Hostia sa v 15. minúte radovali z druhého gólu, keď pred Janusom dobre clonil Řezníček. Zlínski hokejisti v prvej časti hry udreli aj tretíkrát, po peknej akcii sa zblízka trafil Popelka.Belasí v druhej časti hry dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa presadil Liška. V ďalších minútach však opäť nehrali podľa svojich predstáv. Hostia mali niekoľko šancí. Janus napokon lovil zo siete dva puky. V 30. minúte sa presadil Okál, o šesť minút neskôr Kubiš.V dramatickej tretej časti hry dokázali Slovanisti znížiť na rozdiel jediného gólu. Presadil sa Tomáš Řepík i Lukáš Kašpar. Záverečná hra bez brankára však už vyrovnanie nepriniesla. V doplnkovom predĺžení rozhodol po peknom úniku Lukáš Kašpar, v nájazdoch zase strelou po ľade Michal Řepík. Pre Slovan pokračuje príprava v rýchlom slede, už zajtra nastúpia Říhovi zverenci o 18:00 na ľade českého majstra Kometa Brno.