Gólová kanonáda v tretej tretine

HC SLOVAN Bratislava zdolal HKM Zvolen na jeho ľade 6:1.

HKM Zvolen – HC SLOVAN Bratislava 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)

Góly a asistencie: 6. Klíma T. (Klíma L.) – 30. Kozák (Lušňák), 30. Nagy (Sersen), 42. Bartovič (Kašpar), 44. Šťastný, 45. Bartovič (Šťastný), 47. Viedenský (Kašpar, Šťastný)Zostavy:
HKM Zvolen
: aroš (Petrík)- Bagin Juraško, Semorád Brabenec Puliš- Krejčí Andersons, L. Klíma T. Klíma Škvaridlo- F.Fekiač Habšuda, Klhúfek B. Mráz J. Jurík- Howden Hataš, Missenjov V. Fekiač Žilka
HC SLOVAN: Garnett (Brust)- Barker, Sersen, Surový, Nedorost, Nagy – Starosta, Švarný, Jeglič, Tičar, Šťastný – Mihálik, Luža, Kašpar, Protasenja, Bartovič (C) – Valach, Kozák, Skalický, Viedenský, LušňákHokejisti HC SLOVAN nastúpili na posledný zápas v príprave na nový ročník KHL vlažne a brankár Garnett sa musel v prvých minútach obracať. Šancu Brabenca kanadský gólman ešte zlikvidoval, no na strelu švihom Klímu už bol krátky. Slovan mohol vyrovnať po strele Nagya, ktorý trafil tyčku. Neujal sa ani prienik Patrika Lušňáka.Slovanisti v prostrednej časti hry zlepšili svoj výkon a čoraz viac zamestnávali obranu Zvolenčanov. V 30. Minúte posunul pekne Lušňák Ladislavovi Nagyovi, ten našiel Lukáša Kozáka, ktorý presnou strelou vyrovnal. Ubehlo len niekoľko sekúnd a po prihrávke Michala Sersena sa z gólu radoval Ladislav Nagy.  Našich hráčov podržal tiež Michael Garnett, ktorý za svoj chrbát zo siedmich striel nepustil ani gól.Obrovská prevaha Slovana sa naplno prevalila v tretej tretine, kedy sa Slovanisti presadili až štyrikrát. Dva presné zásahy si pripísal Milan Bartovič, z gólu sa radoval Andrej Šťastný a Marek Viedenský. V prvom zápase za Slovan asistoval Lukáš Kašpar až trikrát. HC SLOVAN Bratislava tak zdolal HKM Zvolen 6:1.