Ešte lepšie ako v Prahe

Na začiatku apríla to so slovenským tímom nevyzeralo vôbec dobre po dvoch prehrách vo Švédsku. Karta sa obrátila.

Slovenská reprezentácia s jedenástkou slovanistov ukázala, že oproti vlaňajšku je tento výber omnoho sebavedomejší a vyspelejší. Takticky je tento tím ďalej ako vlani. "Výsledkové očakávania som nemal. Veril som, že tieto zápasy poslúžia k tomu, aby sme sa zohrali a vyskúšali si isté herné veci pred šampionátom. Dnes to bolo ešte lepšie ako v Prahe. Svedčí o tom výsledok i predvedená hra. Šarvátky boli aj výsledkom frustrácie zo strany Čechov, skúšali ešte niečo vyprovokovať. Myslím, že sme tieto situácie zvládli, aj keď v prípravných zápasoch sú zbytočné," povedal pre médiá pri odchode z ľadu Miroslav Šatan, ktorý odohral druhý duel od novembrového zranenia v Prahe.