Dve percentá pre deti Slovana

Dve percentá z Vašich daní pre Občianske združenie HC SLOVAN Bratislava - mládež pomôže mladým hokejistom vo veku 6-16 rokov.

FORMULÁR NÁJDETE TU

Opätovne sa blíži obdobie podávania daňových priznaní a s tým aj možnosť poskytnutia 2 % z týchto daní na registrované organizácie.Jednou z týchto registrovaných organizácii je aj občianske združenie HC SLOVAN Bratislava – mládež, ktoré vychováva mladých adeptov ľadového hokeja vo veku 6 až 16 rokov. Keďže priame príspevky verejného sektoru (štátu, či obce) pokrývajú náklady na prípravu detí venujúcich sa športu, vrátane ľadového hokeja, iba v obmedzenej miere, kluby sa snažia zabezpečiť aj iné spôsoby financovania športovej prípravy detí.  Za finančné prostriedky v rámci dvoch percent z Vašich daní boli v poslednom období zabezpečené pre mládež HC SLOVAN Bratislava napríklad:
  • tréningové dresy pre hokejové prípravky
  • hokejové výstroje pre začínajúce deti
  • prenájom ľadových plôch pri uskutočnení domácich prípravných zápasov
  • doprava mládežníckych kategórií na stretnutia na klziskách súperov
  • tréningové pomôcky
  • príspevok na tímové oblečenie pre Športové hokejové triedy
  • aktivita Mikuláš na ľade pre hokejové prípravky
Postup poukázania 2 % z dane z príjmu za rok 2019Vo Vašom daňovom priznaní v sekcii „VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov“ (pre PO a FO), resp. na formulári „VYHLÁSENIE o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“ a „POTVRDENÍ o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“ (pre zamestnancov) vyplníte príslušné údaje a poukážete príslušnú čiastku v prospech doleuvedeného občianskeho združenia. Termíny k podaniu daňového priznania, resp. zaslania vyhlásenia príslušnému správcovi dane (daňový úrad), sú nasledovné:
  • k 31.3. 2020 právnické osoby a fyzické osoby podávajúce sami daňové priznanie,
  • k 30.4. 2020 zamestnanci, ktorým robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ.
Príslušné formuláre a poučenie o ich vyplnení nájdete na špecializovanej internetovej stránke www.rozhodni.skV prípade, že poukážete nášmu občianskemu združeniu HC SLOVAN Bratislava – mládež svoje 2% z dane, zdvorilo Vás žiadame, aby ste zaslali kópiu Vášho daňového priznania na strane „VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov“ do 15.4. 2020 (pre PO a FO), resp. kópiu „VYHLÁSENIA o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“ a kópiu „POTVRDENIA o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“ do 15.5. 2020 (pre zamestnancov) na adresu:HC SLOVAN Bratislava – mládež, o.z.
Odbojárov 3, 831 04 Bratislavaalebo odovzdali priamo šéftrenérovi mládeže p. Romanovi Ulehlovi (+ 421 918 234 843), manažérovi prípravky Marcelovi Ulehlovi (+421 907 284 967) resp. mailom na adresu: peter.zolak@hcslovan.sk.Ďakujeme Vám vopred za podporu našich najmenších hokejistov. Viac informácií o darcovstve, individuálnej filantropii a neziskových organizáciách nájdete na stránkach www.dvepercenta.sk.