Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Dva roky v Slovane pre Jakuba Sukeľa!

0 0

HC SLOVAN Bratislava uzavrel ďalší kontrakt pre nový ročník, do tímu prichádza Jakub Sukeľ.

$article->fk_main_image->title


Rodák z Liptovského Mikuláša sa s vedením Slovana  dohodol na dvojročnom kontrakte s platnosťou do 30. apríla 2022. Stále len 24 – ročný hokejista patrí k najperspektívnejším útočníkom najvyššej slovenskej súťaže, vlani sa dobrými výkonmi posunul z Liptovského Mikuláša do tímu Košíc.

Doma na Liptove odštartoval svoju hokejovú kariéru Jakub Sukeľ. V drese Liptovského Mikuláša prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a vždy patril spoločne s dvojičkou Matúšom k lídrom svojich mužstiev.

„Výkony hráča sme sledovali už dlhší čas. Jakub je mladý perspektívny hokejista, dobrý korčuliar. Má v sebe hokejové myslenie, je šikovný na puku, v hre dokáže skvele zaimprovizovať, pripraviť spoluhráčom dôležité finálne puky. Verím, že nadviaže na dobré minulé sezóny a cestu, ktorú mu v Slovane vydláždil brat Matúš minimálne napodobní,“ povedal hlavný tréner klubu Roman Stantien.

Práve na výkonnosť Matúša Sukeľa v Slovane by rád nadviazal. Jeho dvojča prežilo v Bratislave po individuálnej stránke vydarený ročník v rámci nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy v sezóne 2018/19, dnes je stabilným členom základnej zostavy pražskej Sparty.

Kariéra Jakuba Sukeľa má v posledných ročníkoch stúpajúcu tendenciu, čo by chcel potvrdiť aj v Slovane. V tíme Liptovského Miluláša hrajúceho na spodných priečkach, patril k herným i bodovým ťahúňom a netrvalo dlho kým si jeho kvality všimli v Košiciach. Práve v drese oceliarov dohrával nedokončený minulý ročník, v ktorom nazbieral spolu slušných 25 bodov.

Dobrá výkonnosť dostala Jakuba Sukeľa vôbec prvýkrát aj do národného mužstva Slovenska, keď si na domácom Kaufland Cupe pripísal tri štarty a blysol sa aj premiérovým gólom.

HC SLOVAN Bratislava víta Jakuba Sukeľa v mužstve, praje mu, aby sa v našom drese udomácnil a cítil tak dobre ako iní Liptáci z minulosti, jeho brat Matúš, či miláčik bratislavského publika Marek Uram!

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem