Dorast získal cenné body v Trenčíne, juniori vyhrali v Poprade na nulu

Dobrá sobota našej mládeže

Po reprezentačnej prestávke vrcholia mládežnícke súťaže, v juniorke posledným víkendom (a vloženým posledným kolom v stredu), v doraste zostávajú ešte víkendy dva a k tomu zajtrajšie nedeľné kolo. Dorast vycestoval na ľad lídra do Trenčína a v boji o play off dosiahol dôležité víťazstvo. Juniori hrali na popradskom ľade a brankár Pék neinkasoval ani raz. Podľa vývoja juniorskej extraligy to teda v prvom kole play off vyzerá na slovenské hokejové el-classico, ktoré začne Slovan pravdepodobne v košickej Steel Aréne.

37.kolo Extraligy dorastu

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Dukla: Kompas - Bednár, Petre, Palovič, Kuvik, Marković, Závodský, Hudec, Plško - Koyš, Barták, Gális, Mravík, Bača, Stantien, Horňák, Blaško, Kramárik, Buliš, Pardavý, Záborský

HC Slovan: Rybár - Omelka, Ficel, Černák, Skurák, Šilovič, Červenka - Klimčík, Šulík, Klučiar, Mikšík, Mlynčár, Miško, Budiak, Šalka, Brodek, Šešlija, Kovačič, Oktavec

Góly a asistencie: 0:1 Šalka (Kovačič), 1:1 Koyš (Buliš, Stantien), 2:1 Buliš (Koyš), 2:2 Klimčík (Kovačič, Šalka), 2:3 Oktavec (Mlynčár), 2:4 Mikšík (Klučiar, Šilovič), 2:5 Kovačič oslab/1,

Rozhodcovia: Konc - Brath, Novák

Vylúčenia: 2/3

Presilovky: 0/0

Oslabenia: 0/1

Divákov: 186

Imrich Antal, tréner HC Slovan Bratislava:

Dnes videli diváci veľmi kvalitný zápas. Chcel by som vyzdvihnúť hráčov za to, že odohrali takticky a disciplinovane celých šesťdesiat minút. Tá trpezlivosť sa nám vyplatila až do konca a myslím si, že keď budú takto pokračovať, do play off by sme sa mali dostať a ešte si zahrať ten záver sezóny v takej pohodičke.

13.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HK ŠKP Poprad – HC Slovan Bratislava  0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

HC Slovan: Pék - Záhradný, Hronec, Ketner, Bölcs, Luža, Árvay - Surovka, Cíger, Homa, Halaj, Bobocký, Dvonč, Podgórsky, Gabaj, Kozák

HK Poprad: Kmeť - Reitmayer, Ištócy, Čonka, Čuňočka, Kišidaj, Marek Bednár, Ficko, Dinda, Malina - Wesselényi, Vojtaššák, Pospíšil, Vokulič, Gergeľ, Marušiak, Huszárik, Martin Bednár, Olekšák, Dzugas

Góly a asistencie: 0:1 Cíger (Luža, Gabaj) pres/1, 0:2 Surovka (Gabaj), 0:3 Homa (Gabaj)

Rozhodcovia: Grečko - Bednár, Wolf

Vylúčenia: 9/5

Využitie: 0/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 199

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes sme podali od prvého striedania veľmi dobrý výkon, ktorý bol podporený aj výborne chytajúcim Pékom v bráne. Musím pochváliť všetkých chlapcov, aj tí, ktorí dostávali v sezóne menej šancí zápas zvládli. Poprad má silné mužstvo a myslím, že to bol nadpriemerný extraligový výkon oboch tímov čo sa týka pohybu, korčuľovania, nasadenia. Bolo to možno dané aj tým menším ihriskom. Nerobíme z víťazstva nejakú vedu, podstatnejšie to bude pre nás, samozrejme, za týždeň. Tam už pôjde do tuhého. Do dnešného zápasu sme získali 81 bodov, čo znamená, že máme o dva viac ako minulú sezónu, kedy sme skončili po 40 zápasoch na prvom mieste. Tento rok máme o dva body viac a ešte zápas k dobru. Mám radosť z toho, že výkonnosť hráčov v oboch sezónach sa udržala približne  rovnaká s tým rozdielom, že sme sa nevošli do prvej šestky. Škoda len, že sme nemohli stúpať výkonnosťou vo vyššej skupine.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová, autor titulnej fotografie Andrej Žiak