Logo

Správy

Doma Vonku

Dôležité bude zachytiť úvod sezóny

0 0

Prinášame Vám rozhovor s Ladislavom Nagyom, ktorý svojim podpisom spečatil dvojročný kontrakt s HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title


Pred týždňom ste sa vrátili z MS v Bielorusku. Dojmy zo svetového šampionátu?

Svetový šampionát mohol dopadnúť lepšie aj z pohľadu tímu a rovnako aj po individuálnej stránke. Po úvodných štyroch zápasoch som sa cítil veľmi dobre, darilo sa mi. V kabíne nám však potom začala robiť problémy viróza. Sám som mal problém s hrdlom, bol som prechladnutý a fyzicky slabý.  Zo štyroch gólov v drese Slovenska mám však samozrejme radosť.

Pred pár chvíľami si podpísal dvojročný kontrakt so Slovanom. Tvoje pocity?

Som veľmi rád, že v nasledujúcej sezóne budem môcť hrať za Slovan, v drese  jediného slovenského zástupcu v KHL!  V Bratislave je výborné hokejové prostredie, každý jeden domáci zápas je vypredaný. Videl som niekoľko stretnutí Slovana, fanúšikovia povzbudzujú chalanov celý zápas, sú skutočne skvelí. Hráčom sa musí hrať pred takým publikom výborne. Osobne sa už teším na prvý zápas pred vypredaným hľadiskom!

Mal si aj iné ponuky? Čo zavážilo, že si sa dohodol so Slovanom?

Samozrejme, mal som aj iné ponuky. O mojom novom pôsobisku sme sa dosť rozprávali s manželkou, ktorá nám len pred časom priviedla na svet malú dcérku. Spoločne sme sa rozhodli, že po rokoch cestovania by bolo fajn hrať na Slovensku. Od začiatku novej sezóny tak budeme bývať všetci spolu v Bratislave a v čase našich tripov po Rusku pôjde rodinka do Košíc.  

Rozprával si sa o ponuke zo Slovana aj s kamarátom V. Országhom?

Samozrejme s Vladom sme sa o Slovane rozprávali, predsa sa poznáme už dlhšie a takisto sme spolu hrávali. V rozhodovaní určite zavážil aj fakt, že Vlado bude v Slovane pôsobiť v novej sezóne KHL ako asistent trénera Rostislava Čadu. Myslím, že jeho príchod do Slovana je veľkým prínosom, stáva sa z neho vynikajúci tréner a tak hráčom ako aj trénerovi Čadovi môže byť vo veľa veciach nápomocný.

Čo bude podľa teba rozhodovať v novom ročníku KHL? 

Myslím si, že najdôležitejšie bude, aby sme zachytili úvod sezóny. Ak príde k zbytočným prehrám na začiatku sezóny, body sa v tak kvalitnej lige už doháňajú len veľmi ťažko. Rozhodovať bude možno prvých 20 zápasov, musíme v nich obstáť čo najlepšie. Budeme chcieť naplniť náš cieľ – postúpiť  do play – off,  a v ňom sa už môže stať hocičo.

Kedy začne tvoja letná príprava?

Dnes cestujem naspäť do Košíc. Týždeň, možno dva, si dám pauzu a musím začať s prípravou na novú sezónu. Tá bude odlišná ako po minulé roky, kedy som trénoval aj dva mesiace. Teraz mám  na prípravu zhruba tri týždne, poradím sa určite aj s kondičným trénerom. Na začiatku spoločnej prípravy na ľade chcem byť pripravený na 100%!

 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Takáč Samuel 9 14
2. Harris Brant 9 13
3. Rapuzzi William 9 10
4. Jääskeläinen Joona 8 9
5. Gachulinec Daniel 9 7
6. MacKenzie Matt 9 6
7. Valach Juraj 9 5
8. Maier Patrik 9 4
9. Yogan Andrew 8 4
10. Kytnár Milan 7 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem