Dôležité víťazstvo nad Dinamom!

HC SLOVAN Bratislava zdolal svojho priameho konkurenta v boji o postup do playoff zo Západnej konferencia na jeho ľade 4:1.

Dinamo Riga – HC SLOVAN Bratislava 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly:  31. Skvorcovs (Saulietis) – 19. Bartovič (Netík), 28. Murley, 34. Murley, 54. Netík (Bartovič)Zostavy:
Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – Pujacs (C), Genoway, Porejs, Sotnieks, Cibulskis, Jerofejev, Grinbergs, Jelisejev – Cipulis, Indrašis, Daržins (A) – M. Redlihs, Bičevskis, Meija – Videll, Ščastlivyj (A), Bukarts – Skvorcovs, Upitis, Saulietis
HC SLOVAN: Backlund (Janus) – Sersen (A), Sigalet, Baranka, Štajnoch, Foster, Starosta, Brejčák – Nagy (A), Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, White – Bližňák, Šťastný, Lunter Úvodné minúty zápasu boli z oboch strán opatrné, mužstvá sa snažiili hrať bezchybne v defenzíve a nedať svojmu súperovi šance na skórovanie. Predsa len viac z hry však mali zverenci Matikainena. Sedláčka ohrozil dvoma strela od modrej čiary Michal Sersen, v 5. minúte našli okienko v obrane Netík a Surový, no prvý menovaný napálil príklepom len do brankára domácich. Dobrý zákrok si na svoje konto pripísal aj Backlund, ktorého neprekvapila strela Meiju, následne odrazený puk odpratali obrancovia Slovana do bezpečia. V 15. minúte poslal Bližňák výborne puk na Šťastného, ale náš útočník už nedokázal tiesnený z bezprostrednej blízkosti zakončiť. P pár sekúnd neprestrelil Sedláčka z dobrej pozície ani Matt Murley. Slovan sa napokon dočkal v 19. Minúte – Netík našiel spoza brány výborne Bartoviča a ten otvoril skóre – 0:1.V 22. minúte prihrával Bičevskis veľmi dobre Meijovi, jeho strelu schoval vo svojej výstroji výborný Backlund.  Domáci mali niekoľko striel aj počas presilovej hry po faule Ivana Baranku, náš obranca si však našťastie odsedel na lavici hanby plné dve minúty. V 28. minúte spravil obrovskú hrúbku gólman Sedláček, ktorý spoza brány prihral rovno na Murleyho hokejku a ten trafil prázdnu bránu – 0:2. Dvojgólové vedenie vydržalo Slovanu len dve minúty,  Skvorvcvs ušiel Bližňákovi, neodstavil ho ani Foster a puk pretlačil bekhendom za Backlunda – 1:2. Slovan sa potom ubránil veľkému tlaku Dinama a udrel v presilovke. Strelu Tomáša Starostu Sedláček len vyrazil a skvele postavený Matt Murley doklepol puk do siete – 1:3.V tretej časti hry hokejisti Slovana výborne bránili a nepúšťali domácich takmer vôbec pred Backlunda. V rozpäti troch minút - od 41. do 44. sa musel mať na pozore Sedláček - najskôr ho vyskúšal delovkou Bartovič, po ňom mu úrevetral lapačku Vondrka a tretiu šancu Slovana spálil po prihrávke Tičara Jeglič. Dinamo mohlo dvanásť minút pred koncom zdramatizovať zápas po vylúčení Baranku, no Slovanisti zahrali oslabenie vynikajúco, čo domáci fanúšikovia ocenili piskotom. Šesť minút pred koncom sa opakovala spolupráca z prvej tretiny. no tentokrát Bartovič posunul Netíkovi, ktorý na dvakrát strelil štvrtý gól Slovana -1:4. Zverenci trénera Matikainena v zostávajúcich minútach ustrážili veľmi cenné víťazstvo na ľade Dinama!Petri Matikainen: Po prehre na ľade SKA Petrohrad a chybách v defenzíve, sme počas včerajšieho voľného dňa tvrdo pracovali a veľmi dobre sa pripravili na zápas s Dinamom. Povedali sme si s hráčmi ako chceme dnes hrať a to sme aj dodržali. Som veľmi rád, že sme dnes v Rige uspeli a získali tri body. Hrali sme dobre ako tím, s našim výkonom som spokojný.