Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Do Slovana prichádza Jonathan Cheechoo!

0 0

Obe strany sa predbežne dohodli na spolupráci na jednu sezónu do konca apríla 2017.

$article->fk_main_image->title


HC SLOVAN Bratislava mal záujem o služby Jonathana Cheechoo už pred dvomi rokmi, vtedy však útočník s vyše 500 štartmi v NHL uprednostnil lukratívnejšiu ponuku z Dinama Minsk.

Jonathan Cheechoo (nar. 15.7.1980, Moose Factory, Ontario, Kanada) vstúpil do veľkého hokeja v sezóne 1997/98, keď ho draftoval tím juniorskej súťaže OHL Belleville Bulls. Strávil tu tri sezóny, pričom v každej zaznamenal priemer viac ako jeden bod na zápas a tímu dopomohol k premiérovému víťazstvu v OHL. 

Jonathana draftovalo mužstvo San Jose Sharks z celkového 29. miesta v druhom kole v roku 1998, ale s mladým hráčom malo dostatok trpezlivosti a nechalo ho ešte viac sa zlepšovať v profesionálnej farmárskej AHL v tíme Cleveland Barons. Debut v NHL zažil Cheechoo v sezóne 2002/2003, keď napokon nastúpil na slušných 66 zápasov a zaznamenal 16 bodov. V tíme "žralokov" zostal 6 sezón do roku 2009 (v čase lockoutu 2004/2005 krátko pôsobil vo švédskom HV71 Jönköping) a nepochybne najlepšou bola pre neho sezóna 2005/2006, v ktorej skóroval 56x a získal ako prvý hráč San Jose mimoriadne cenenú Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca základnej časti. Dvorným nahrávačom mu bol slávny Joe Thornton.

Počas pôsobenia Jonathana Cheechoo sa San Jose Sharks dostalo v každej sezóne do play off o Stanley Cup. Žiaľ, po otrase mozgu, ktorý utrpel v sezóne 2006/2007, sa jeho produktivita postupne znižovala a v roku 2009 ho San Jose vymenil do Ottawa Senators za ďalšieho známeho útočníka Dannyho Heatleyho.

Celkom odohral Jonathan Cheechoo v NHL 501 zápasov, v ktorých zaznamenal 305 bodov, z toho 170 gólov. V lete 2013 - po troch sezónach strávených v nižšej AHL - zamieril do Európy a stal sa súčasťou organizácie Medveščak Záhreb v jeho premiérovej sezóne v KHL. V poslednom zápase základnej časti 4. marca 2014 gólom z úvodných sekúnd tretej tretiny rozhodol vzájomný zápas medzi Slovanom a Medveščakom na bratislavskom ľade. 

Výborná sezóna v Záhrebe a účasť na Zápase hviezd KHL v Bratislave neušla pozornosti bohatších klubov KHL a pred sezónou 2014/2015 Cheechoo opäť menil dres. Z viacerých ponúk - medzi ktorými bola aj tá zo Slovanu - si vybral pôsobenie v Diname Minsk. Aj tam potvrdzoval svoje kvality útočníka s dobrou strelou, výborným inštinktom na góly a úžasným zmyslom pre nájdenie si čo najlepšej pozície na skórovanie, či už z krídla alebo z priestoru pred bránkou. Za tri sezóny v KHL zaznamenal v 157 zápasoch 124 bodov a s touto vizitkou prichádza teraz do nášho klubu.

HC SLOVAN Bratislava je veľmi rád, že sa mu podarilo skompletizovať príchod Jonathana Cheechoo do belasého dresu. Zároveň verí, že fanúšikovia Slovana uvítajú pôsobenie jedného z najpozoruhodnejších hráčov NHL prvej dekády tohto tisícročia v Bratislave a Jonathanovi i jeho rodine želá po každej stránke úspešný rok v našom meste.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem