Do Slovana prichádza Matt Murley

Skúsený americký útočník Matt Murley bude v nasledujúcej sezóne KHL obliekať dres Slovana.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa s oporou Medveščaku Záhreb v nedávno skončenej sezóne KHL dohodlo na dvojročnom kontrakte do 30. apríla 2016. Matt Murley je tak po už  skôr podpísaných Ladislavovi Nagyovi, Žiga Jegličovi a Rokovi Tičarovi ďalším útočným úlovkom klubu pred štartom nového ročníka KHL. Platnosť Murleyho zmluvy v Slovane podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.„Teší nás, že sa nám podarilo dotiahnuť  príchod hráča tohto formátu do nášho mužstva. Murley je skúsený zámorský útočník, hrajúci zväčša na pozícii centra, ktorý svoje kvality naplno predviedol v minulej sezóne v drese Medveščaku Záhreb, kde patril medzi lídrov mužstva. Nemalo by tomu byť inak ani v  Slovane, rátame s ním do prvej útočnej formácie,“ povedal na margo Murleyho Maroš Krajči.Tridsaťštyriročný rodák z mesta Troy v štáte New York sa do nižšej súťaže AHL dostal po tom, čo ho v roku 1999 draftoval Pittsburgh Penguins a po štyroch úspešných sezónach v univerzitnom tíme Rensselaer Poly Institute, v ktorom patril medzi najproduktívnejších a najlepších hráčov.Prvýkrát si tučniaci vybrali Murleya do prvého tímu po sezóne 2002/2003, keď zažiaril v drese farmárskeho Wilkes-Barre Scranton Penguins a v 78 zápasoch nazbieral 58 kanadských bodov. V profilige nastúpil  za Pittsburgh a Phoenix Coyotes celkom v 62 zápasoch. Pred odchodom do Európy sa 185 cm vysoký a 92 kg vážiaci center výraznejšie presadil na farme Coyotes a na svoje konto si prípisal 62 bodov.  Prvou zastávkou Američana mimo Severnej Ameriky bol ďaleký východ Ruska. V premiérovej sezóne KHL nastúpil v mužstve Amuru Chabarovsk na 33 zápasov. Ďalšie kroky cenného útočníka, ktorého tréneri využívajú tak na presilovky, ako aj na oslabenia, smerovali do švajčiarskej najvyššej súťaže – Lugana a Rapperswillu. Neskôr si zahral v elitnej švédskej súťaži a patril medzi opory Linköpings HC a Timra IK. V nedávno skončenej sezóne sa stal Matt Murley jedným z kľučových hráčov nováčika KHL Medveščaku Záhreb. V hlavnom meste Chorvátska nazbieral 36 kanadských bodov, po Jonathanovi Cheechoovi obsadil druhé miesto v tímovej produktivite a pomohol tak Medveščaku k postupu do play off!Matta Murleyho vítame v Slovane a veríme, že minimálne tak úspešne ako doteraz bude jeho pôsobenie v KHL pokračovať aj v Bratislave.